Skaczacy ping/i kilka pytan na temat ip

Otóż…

Mam liveboxa na 1 kompie, podlaczylem do tego liveboxa wi-fi na laptopa, a potem podlaczylem przez nastepne wi-fi na 3 komputer, dlaczego zmieniaja mi sie wewn ip np na jednym mam 192xx.xxx.xx.10 na jednym 192.xx.xx.xx.11 i na 3 mam 192.xx.xx.xx.13 i to sie zmienia np. ten pierwszy komputer niekiedy ma na koncu 11 a niekiedy 10 Dlaczego tak sie dzieje?? neich ktos dobry w tych rzeczach mi to wytlumaczy :slight_smile: dzieki.

A teraz druga rzecz z ktora mam problem na 3 komputerze tak jak juz pisalem mam wi-fi firmy Wireless~ mam pingi po 20,20,20,2000,i znow wraca do normy dlaczego tak sie dzieje?

Czytalem na wielu forach specjalisci odpisywali mi “Wireless ma w sobie cos takiego jak oczyszczanie sieci” cos w tym stylu mi odpisywali bez zadnych szczegolow.

Jezeli ktos naprawde zna odpowiedz na moje pytania prosze napisac zajmie to do 10 min. a naprawde sprzyda mi sie Twoja pomoc!

Dziekuje i pozdrawiam Adrian~

dlaczego zmieniaja mi sie wewn ip

Bo podłączasz kompy pod liveboxa więc co się dziwisz. Adresy są przyznawane dynamicznie. Kup router ustaw po swojemu na sztywno i po problemie.

mam pingi po 20,20,20,2000,i

Bo to livebox, lubi się zapychać bez powodu. W środku siedzi chip z delinka oraz modem. To straszna prowizorka.

Najlepsze efekty uzyskasz kupując solidny router z modemem oraz WiFi