Skaczący ping w radiówce

Witam. Jestem nowy, wiec proszę o wyrozumiałość.

 Od pewnego czasu mam problem z pingiem. Mianowicie, rano, do godziny 12, nie mam większych problemów, (chyba ze ktoś na laptopie ogląda film itp.). Chodzi dobrze, ping w granicach do 50. Lecz po południu zaczynają się problemy, ping jednego dnia jest 40-60, i na parę sekund (ok.10) rośnie do 400. Zazwyczaj jest jednak ze ping jest ciągle wielki, 200-500. Dzwoniłem do dostawcy internetu, (nie chciałem zbyt naciskać, bo to znajomy) ze cos to nie chodzi jak trzeba. On mówił ze zwiększy moc sygnału anteny, ale różnicy nie widzę ;(  . 

 Warto powiedzieć ze mam internet radiowy, kabel od anteny do rutera, a z rutera do mojego PC. Z tego co pamiętam, zaraz po zamontowaniu, nie było takiego problemu, czy ktoś korzystał z laptopa, czy nie. Przez to zastanawiam się czy czasem siec nie jest przeciążona. Mam nadzieje ze mi coś poradzicie, żeby jakoś zmniejszyć ten ping, albo przynajmniej stwierdzicie po której stronie jest problem. Z góry dzięki :wink: .

Też mam radiówkę, to tylko i wyłącznie wina dostawcy, naciskaj na niego może coś to zmieni, być może to wina dostawcy internetu do sieci radiowej. U mnie wysoki ping pojawia się wtedy gdy bardzo wielu osób korzysta z radiówki w mojej okolicy. Pomóc może zwiększenie transferu.

Aktualnie mam 2 mb/s, ale wydaje mi sie ze jak zwieksze do  4mb/s ( max) to to nic nie da. Może prędkość będzie większa wieczorami, ale ping dostanie taki sam ;x .