Skacze obraz na monitorze

(Pmmaly) #1

WITAMnie wiecie o co to może być,co pare sekund skacze mi obraz w monitorze kilkukrotnie,te skakanie jest od obydwu boków do środka.

(boczi) #2

Spróbuj rozmagnetyzować monitor. Zobacz na http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... =rozmag%2A

(lazikar) #3

A co masz za kompa. Podaj konfiguracje. Nie masz może w pobliżu głosników, sprawdz kable. :smiley:

(Pmmaly) #4

juz rozmagnetyzowałem i nic nie pomogło.no właśnie,ale u mnie boczne krawędzie nie drgają tylko SKACZĄ JAK SZALONE,tak jak by sie zwijały do środka monitora i potem rozwijały.

głośniki odsunięte,athlona xp 2000,1,67GHz,256RAM,MONITOR PHILIPS 107E,KARTA GeForce4 nvidia.

(lazikar) #5

Nic nie przychodzi do głowy poza tym ze jest uszkodzony. Jeżel kable ok

po wyłaczeniu i właczeniu też to musisz go sprawdzić. Jak masz

możliwość to podłacz go pod innego kompa i będziesz wiedział czy jest

uszkodzony. :smiley:

(Pmmaly) #6

skorzystałem z funkcji w monitorze ''reset to factory settings'',rozciągnełem obraz,dopasowałem do monitora i poprawiłem kolory i na razie nie skacze.nie wiem o co chodziło :?

(Qbek50) #7

a jak byś miał nadal te problemy to jak możesz to przetestuj ten monitor na innym kompie. 8)

(Pmmaly) #8

napewno przetestuje,a moglibyscie mi powiedzieć czy jest jakaś funkcja na karcie grafiki rozjaśnienia obrazu,bo te funkcje koloru w monitirze są chyba nie wystarczające,dlatego chyba bo zauważyłem że każdy film jest ciemny.

(Damian) #9

Panel sterowania>>>ekran>>>ustawienia>>>zaawansowane>GeForce...>>>ustawienia kolorów

(Kriss1999) #10

Mozliwe ze masz jakies zrodlo ktore zakluca sygnal monitora. Ja np mam

w niedalekim sasiedztwie telewizor. Kiedy go wlacze ekran zaczyna mi

delikatnie falowac

(lazikar) #11

Tak ale tylko przy właczeniu tv czy zawsze??

(Pmmaly) #12

NO I ZNOWU.DZIS SIE TO ZACZEŁO.TERAZ JAK SIEDZE I ROBIE COŚ NA

KOMPIE ALBO W NECIE BUSZUJE TO NIE SKACZE(kilka godzin temu

skakało)zaczyna skakać 15min po tym jak zaczne w coś grać. :frowning:

(Nif666) #13

przetestuj monitor z inną kartą graficzną - jak dalej tak będzie to

niestety ale szykuj kase na serwis - walnięty układ odchylania

pionowego w monitorze. :expressionless:

(Damian) #14

Spróbuj ewentualnie monitor przetestować w innym miejscu. Niedawno jeden user miał podobny problem i podobno w jednym miejscu monitor mu fiksował,a po przeniesieniu go w inne miejsce,problemy ustąpiły.

(Pmmaly) #15

ALE MONITOR CAŁY CZAS W TYM SAMYM MIEJSCU STOI.JAK TYLKO WŁĄCZE GRE HITMAN2 TO PO 15 MINUTACH ZACZYNA SKAKAĆ JAK OPĘTANY.

(Damian) #16

Możliwe,że powoli siada,albo on albo karta graficzna. Spróbuj może nowe sterowniki zainstalować. Ile on ma ??

(Pmmaly) #17

karta ma niecały rok,a monitor ma 3 lata.i nie moge kolorów dostosować,jasnośći brakuje.

(fiesta) #18

Po pierwsze to wyłącz caps locka jak piszesz na forum.

Po drugie zanieś monitor do servisu z prośbą o zdiagnozowanie i wycenę naprawy. Bo jest całkiem możliwe że bardziej Ci się będzie opłacało zakupić nowy monitor.

(Pmmaly) #19

i podczas grania zauważyłem miganie kursora myszy.

(Bażant) #20

Co do tego monitora to dziwne żeby po 3 latach wysiadł :? Mój ma prawie 6 lat i jak na razie nie miałem z nim najmniejszych problemów :stuck_out_tongue: Co do tego migającego kursora to ja też tak mam nie przejmuj się zależy od gry :wink: