Skad bierze się różnica w prędkości transferu?

Witam!

Szczerze mówiac to nie wiem w jakim dziale powinienem umieścić ten temat ale uważam to za problem.Mianowicie chciałem się dowiedzieć dlaczego podczas ściągania pliku w Oprerze 8.54 mam prędkość wahającą się w okolicach 30 KB/s a już w IE 6 jest to dwa razy szybciej.

Zaznaczam że dotyczy to tego samego pliku na tej samej stronie.

Ja myślałem że takie rzeczy to tylko w Erze :slight_smile:

Przekłamanie :!:

Jak dobrze pamiętam IE zawsze startował z górnej półki, po kilku minutach prędkość pobierania powinna się unormować :stuck_out_tongue:

A ja myśle że się mylisz ponieważ plik o rozmiarze 20MB w Operze ściąga się około 15 min a w IE trwało to 5 min z groszem!! :o

cuda panie cuda :o może jakoś opera źle skonfigurowana …

Zadne cuda!

Właśnie dlatego o tym napisałem żeby ktoś powiedział coś MĄDREGO na ten temat!!

może IE źle skonfigurowane? :lol: za dobrze działa, hehehe

a tak się dzieje nagminnie czy jednorazowo?

a czy ściągasz mendżerem wbudowanym w IE czy programem wspomagającym np. FlashGet, IDA bądź WellGet ??

Za każdym razem :frowning:

Złączono Posta : 13.04.2006 (Czw) 20:36

Żadnych “wspomagaczy”!

Ja tam to samo.

Używam Opery i mam łącze 2MB. Kiedy zaczynam coś ściągać mam prędkość 250kb/s, po 1 min. jest już z 170kb/s. Doszedłem do wniosku, że kiedy ściagam przypuśćmy Skype to ściagam przez Opere, a kiedy np. większe pliki (150MB) to ściagam przez FlashGeta. Wtedy prędkość mam stałą ( przewaznie 250kb/s ).

Prędkość zawsze spada z upływem czasu. To normalne. Do większych plików powinno stosować jakieś “wspomagacze” np. FleshGet.

U mnie natomiast ściąga szybciej przez FF,w IE transfer osiągał co najwyżej 30 Kb/s a w FF zaczyna się od 200,po kilku sekundach zatrzymuje się na 50 i tak leci do końca :smiley:

wox6 A może coś w opcjach opery masz przestawione i dlatego nie może się rozpędzić ??

Żebym to ja wiedział :frowning:

Brawo wox6 za spostrzegawczość i uważam, że wcale nie rzuciłeś głupiego posta!

Znam ten myk na własnej skórze!

Otóż wszystko leży w gestii providera (no i najważniejsze, nie napisałeś z czego czerpiesz net), otóż niektórzy prywatni (nie mówię o monopolu :mrgreen: ) mają tak poustawiane speedy, że właśnie wyklinany IE ma większy transfer, niż alternatywne przeglądary.

Nieważne z czego się to bierze, bo długo by opowiadać szczegóły - ale tak im pasuje i już. I na pewno wox6 masz b. dobrze skonfigurowaną Operę, bo nie w tym tkwi przyczyna.

Zaznaczam - mówimy o transferach przez przeglądarki, dlatego też nie ma co gadać o FlashGetach i tym podobnych aplikacjach…

W końcu ktoś to zauważył :smiley:

Oczywiście że tak!

Waterproof dzięki za opinie!!Oby więcej takich ludzi na forum!! :mrgreen:

Pozdrawiam!!

Waterproof : czyli teoretycznie jak ustawimy żeby opera przeddstawiała się jako IE to będzie szybciej ? :stuck_out_tongue: Coś mi się wydaje że to zalezy od portu jeszcze…

Raczej nie :frowning: ponieważ ja mam tak ustawioną Opere żeby przedstawiała się jako IE! :frowning: i nic to nie wnosi!

Tak z ciekawości zapytam jeszcze, bo dalej to dla mnie trochę dziwne. :stuck_out_tongue:

Jaki jest twój ISP, i jaką masz przepustowość łącza ??

U mnie na Neo, czy to FF, Opera, Avant itp ciągnie ze stałą prędkością :o

misterdam : u mnie to samo, dlatego się pytam :smiley:

Straszny niedowiarek z Ciebie :slight_smile: ale ja na prawde nie mam powodów do opowiadania “bajek”.Gdybym tego nie zauważył,to bym o tym nie pisał!

Dostawcą jest VECTRA a łącze mam 128 kilo!