Skąd mozna skombinować takie widżety?

Skad mozna pobrać takie widzety (pogoda itp.) dla kubuntu i jak je zainstalować, wrzucam jakis screen z opensus ktory znalazlem tutaj na forum.

f0d961042a9f004bm.png

Nie widać dokładnie ale to będa widgety superkarramby

Ja widziałem ten screen w powiększeniu w pości, z którego został wzięty :slight_smile: To są motywy superkaramby (dla KDE) pod Gnome i również KDE działa jeszcze gDeslets. Do statystyk można również używać Conky, który również działa pod wieloma środowiskami :slight_smile: Jest jeszcze program o nazwie Screenlest.

Pozdrawiam!

Ale wymagany beryl/compiz-fusion

I jest jeszcze kilka programów do tego…

A no rzeczywiście :slight_smile: Zapomniałem o tym, bo używam non stop Beryla/Compiza a screenlety raz tylko uruchamiałem :slight_smile:

U mnie wygląda to tak

screenshotih3.th.png

Od góry uruchomiona jest Tilda , czyli konsola, która pokazuje mi Top (jak widać), bardzo przydatne (zresztą u mnie wszystko ma jakąś użyteczność a bajer to tylko dodatek). Obok Tildy jest Conky który pokazuje, w tym konfigu, zużycie procesora, pamięci RAM, dysków (akurat nie ustawiałem sensorów) oraz temperaturę procesora itd. Pod tilda jest desklet programu gDesklets , który pokazuje pogodę, pod Conky jest desklet, który odczytuje RSS, do gDesklets należy również kalendarz i zegarek.

Ja używam w tej chwili Gnome, ale jak wspomniałem wszystkie te programy działają również pod KDE, więc nie powinno być problemów. na KDE można jeszcze używać Superkaramby , która ma bardzo dużo motywów :slight_smile:

Pozdrawiam!

roobal mam pare pytan co do twojego pulpitu :slight_smile:

Jak zrobić te konsole z parametrem top?

Co to jest to pod conkym “linux wiadomości”?

Co to za ikonki?

Co to za dock na dole pulpitu?

Pozdrawiam

Zainstaluj program o nazwie Tilda

sudo apt-get install tilda

W konsoli wpisujesz

i wyświetlać Ci się będą wszystkie procesy. możesz w konsoli uruchamiać również inne rzeczy, możesz również instalować pakiety, ja tak robiłem ale teraz wygodniej mi w konsoli Yakuake a tilda służy do kontroli działania systemu :slight_smile:

To jest desklet programu gDesklets odczytujący kanały RSS

sudo apt-get install gdesklets

Ikonki te zebrałem z różnych motywów, jeśli chciałbyś mieć takie same wyślij mi na [icon_pm.gif adres mail to Ci podrzucę :slight_smile:

To Avant Window Navigator, ale mam też Kiba-Dock, który można zobaczyć na wielu filmikach z Berylem, jeśli interesuje Cię Kiba-Dock mogę również Ci go przesłać, natomiast aby zainstalować tego co mam teraz, czyli Avant Window navigator, dodaj do sources.list

sudo kate /etc/apt/sources.list

te repozytoria

## Avant Window Navigator

deb http://download.tuxfamily.org/syzygy42/ feisty avant-window-navigator

deb-src http://download.tuxfamily.org/syzygy42/ feisty avant-window-navigator

potem

sudo apt-get update

i instalujesz

sudo apt-get install avant-window-navigator

i to wszystko :slight_smile:

Pozdrawiam!

](https://forum.dobreprogramy.pl/privmsg.php?mode=post&u=47690)