Skąd pobrać Mandrake 9.0 DVD?

Skąd pobrać Linux Mandrake 9.0 na DVD?

Rzeczywiście. Jest z tym trochę zachodu. Jest to wydanie z 2002 roku. Wydawano wtedy na DVD?

Nie wiem. Może być na CD

Szukałem ci to kilka minut i nigdzie go nie widzę.

Najbliżej jest: ftp://mirrors.kernel.org/mandrake/Mandr … /9.2/i586/

Po co Ci tak stara dystrybucja?

Ponieważ kupiłem książkę o niej…

I chcesz się nauczyć obsługi Linuxa?

No to jak kupiłeś książkę o niej, to możesz ją wyrzucić :slight_smile: Powód? Obstawiam, że zmieniło się w kernelu od tego czasu 99% rzeczy, w środowiskach graficznych jakieś 100%. Tylko TTY pozostało te samo :slight_smile: Nie opłaca się dla konkretnych distr Linuksa kupić książki - zbyt dynamiczny rozwój. Książka już w momencie wydania może być nieco przestarzała względem Linuksa. Linux to rozwój dynamiczny, toteż najlepsza literatura do niego to dobrze aktualizowane dokumentacje on-line. Powinni takie książki stare w ogóle wywalić z rynku - jakiś czas temu widziałem książkę, traktującą o Auroksie, w sprzedaży i to w sporej cenie, masakra #-o

Znalazłem Mandrake 9.2, mam nadzieję że nie ma tam bardzo dużych zmian od 9.0

Ale jest bardzo dużo zmian w stosunku do współczesnych Linuksów. 98 jeszcze czasem ujdzie (bo używany czasem w bibliotekach, magazynach etc), ale to tak, jakbyś uczył się teraz Windows 95. Pewnie, że można - pytanie po co, skoro zastosowane tam rozwiązania nie mają już sensu w świecie 2012 roku, ani sam system nie jest już używany.

Będę bardzo zdziwiony, jeśli uda Ci się go w ogóle uruchomić na nowym sprzęcie… chyba że na maszynie wirtualnej.

Ale to bez sensu, jak ktoś powiedział wcześniej, książkę możesz wyrzucić.