Skąd ściągnąć 64-bitową wersję np. Ubuntu?

yO.

Gdzie mogę ściągnąć 64 bit’ owego Linuxa ( może być Ubuntu przypadł mi do gustu ; ] ) A może da się 64 bit’ owy system zamówić za free CD tak jak 32 bit’ owy?

Thx

pZdr.

:-({|=

Jak Ubuntu to chyba logiczne, że na stronie Ubuntu, czyli http://www.ubuntu.com/

Jeżeli chcesz jakąś inną dystrybucję to zobacz na distrowatch.com

oł men …

linux ubuntu: www.ubuntu.com i x64

i inne a tak po za tym wersję 64-bitowe nie są takie sprawne jak 32-bitowe dla mnie takie coś to po prostu zachwycanie się mając jakiegoś AMD-ka :confused:

A co ma AMD do tego na Intelu (przynajmniej na tych co mają obsługę 64bitów) też możesz zainstalować ubuntu amd64, wiem bo sam maiłem ale modem ZTE ZXDSL 852 mi nie działał :frowning: .

64-bity mają swoje wady i zalety, a jeżeli chce się zaadresować dużo pamięci to 64-bity są wręcz niezbędne. Poza tym przecież wszystkie obecnie sprzedawane procesory Intel/AMD są 64-bitowe, więc wcale nie trzeba mieć procesor AMD. Owszem AMD opracowało architekturę i ogółem pierwsze zaoferowało 64-bity do domu, dlatego mówi się o niej czasem amd64. Mówi się też, że implementacja 64bitów jest wydajniejsza niż na procesorach Intela, no ale w końcu AMD miało o wiele więcej czasu na jej rozwój.

Chcę zobaczyć jaka różnica będzie przy działaniu 4 gb ram na 64 bit systemie, bo mam 32 bit. i wykorzystuje mi około ~3 gb ;/ Może będzie akurat jakaś duża różnica ;D

Do 4GB wystarczą 32-bity, tyle że trzeba mieć jądro skompilowane z obsługą PAE, w Ubuntu jego obsługę ma jądro edycji serwerowej, można je zainstalować. Oczywiście jeżeli masz 64-bitowy procesor to chyba lepszym rozwiązaniem będzie instalacji 64-bitowej wersji.