Skąd się wziął dos?

Skąd się wziął system dos jak i czym został napisany, przez kogo.

Też mam takie pytanie: co było pierwsze (system) w komputerach, jak zostały stworzone pierwsze języki programistyczne, i jak woqule to wszystko zrobili ? bo tego najbardziej nie rozumiem, coś musiało być wcześniej żeby coś urodziło :stuck_out_tongue:

Odpowiedź jest prosta : Wikipedia

czy to zadanie domowe?? :x

poszukaj w google

nie! chce się po prostu dowiedzieć :stuck_out_tongue: lubię historie :stuck_out_tongue:

Pierw był komputer, to chyba pewne :slight_smile: Ponieważ jak by zrobili język programowania bez pomocy innego elektronicznego sprzętu?

Po za tym pytanie jest podobne jak do:

Co było pierwsze? Jajko czy kura?

-Kura skąd się wzięła

-Jajko skąd się wzięło?:smiley:

Najpierw były komputery na lampy takie ogromne i programista wkładał na takiej zadzirkowanej taśmie polecenia do komputera w języku pewnie jeszcze bez nazwy, potem powstały układy scalone, chipy itp

przyszły ufoludki i zostawili jajo :stuck_out_tongue:

To było przed człowiekiem :stuck_out_tongue: a komputer został zrobiony przez człowieka, wiec musiał też coś zrobić żeby się z nim komunikować więc się pytam jak to zrobił czym i kiedy :stuck_out_tongue: bo na pewno nie włączył kompa i taki Dos się sam nie napisał. :slight_smile:

Pierwsze było jajo, ponieważ jeszcze dinozaury składały jaja :slight_smile:

Złączono Posta : 30.10.2007 (Wto) 18:35

dos to pierwszy system stworzony przez firmę Microsoft, jeszcze duzo przed DOs’em było wiele, wiele innych systemów operacyjnych komputera, to nie było tak że na PCeta dos był pierwszy :slight_smile:

A no to co było przed dosem ? i jeszcze wcześniej? :smiley: w Wikipedii nie mogę sobie poradzić z znalezieniem tego :slight_smile:

Złączono Posta : 30.10.2007 (Wto) 18:47

przed chwilą wyczytałem w Wikipedii takie coś

Ciekawostka, skąd on znał takie słowa? sam wymyślił ?

raczej nie pierwszy (CP/M) i nie stworzony przez Microsoft a przez IBM

unix był znacznie wcześniej, a pewnie coś było jeszcze wcześniej…

http://www.pldos.pl/hist.php - historia DOS-a

a napisany został w języku maszynowym