Skąd u mnie internet w laptopie?


(rafales) #1

Siemka

Powiem szczerze, że nie wiem czy nie wywalicie zaraz tego posta do kosza, ale muszę zadać może i głupie dla niektórych pytanie.

 

Otóż mam od wczoraj lapka Dell Latitude D630 - nie potęga, bo kupiłem go za bezcen dla mojego synka, żeby sobie na nim coś tam pstrykał, i zdziwiło mnie, gdy przy wyłączonym WiFi i Blutaczu pojawiło się połączenie z netem.

 

Nie mam nic w żadnym usb, port PCi jest pusty, nie jest on nigdzie połączony LANem, a mimo to działa w nim internet - wytłumaczy mi ktoś w jaki sposób?

 

Wyświetla mi się coś takiego jak okienko "dell mobile broadband card utility" - gdzie w zależności od miejsca pobytu pokazuje mi sięć 3G, EDGE, HSDPA to sieci Orange, to sieci Plus. Jak kliknę connect, to bez problemu mnie łączy (jeśli jest zasieg) i mam taką prędkość, jaka jest aktualnie na nadjniku dostępna.

 

Jest jakas możliwosć, że jest jakiś modem z sim zainstalowany w obudowie lapsa?


(roobal) #2

Z opisu na stronie producenta wynika, że laptop posiada modem 3G i jeśli to używany sprzęt, to możliwe, że ktoś zapomniał wyjąć kartę SIM z modemu.


(Longhorn2009) #3

Tak, jeśli masz modem 3g (były takie konfiguracje) i włożoną kartę sim to stąd internet, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Lepiej upewnij się jaki pakiet internetowy jest włączony bo za niedługo “Magiczny” internet padnie.


(rafales) #4

 

co masz na myśli pisząc magiczny internet padnie?

 

Wiem, że to nie cuda, pytam tylko skąd połaczenie.

 

teraz doczytałem gdzieś, że pod baterią podobno jest miejsce na SIM, zerknę dzisiaj w domu czy tam jest jakiś SIM, może to aero2?

 

No właśnie, tylko ja nie wiem kto był właścicielem tego sprzętu, mam go od kogoś, kto podobno pracuje w DELLu i ma pofirmowe sprzęty na sprzedaż. Kupiłem go za bezcen, wiec nie rozumiem jak ktoś, kto to sprzedaje nie sprawdza co jest w lapsie?


(Longhorn2009) #5

Najlepiej sprawdź jaka karta jest w modemie, bo jeśli to karta z pakietem to po jego wyczerpaniu internetu nie będzie.


(rafales) #6

 

o tym też pomyślałem, zdziwiło mnie tylko, że ktoś oddał mi taki komputerek, nigdy się z takim czymś nie spotkałem

 

zerknę czy to aero2 czy coś innego, bo może to darmowy necik…:slight_smile:


(Bowjan) #7

Wiesz co to paserstwo ? http://pl.wikipedia.org/wiki/Paserstwo


(abrakadabra77) #8

Aero raczej to nie jest  bo  przecież  tam trzeba captchę wpisywać przy starcie i byś się zorientował raczej, no chyba że nie otwierałeś  przeglądarki. Jest też opcja że  jeżeli jest to były sprzęt firmowy to ktoś mógł nie dopilnować  i nie usunął firmowej karty SIM- jeżeli tak jest  to wstrzymaj konie entuzjazmu i radości bo używanie takiego neta może w konsekwencji spowodować że  firma  która  jest właścicielem takiej karty raz że zablokuję ja dwa jeżeli natrzaskasz  transferu na  duże sumy może  zechcieć  je potem od Ciebie wyegzekwować


(rafales) #9

ło matko, co ty nie powiesz…

po to wchodzę na forum, żeby zapytać ską to coś u mnie działa, mam lapsa od wczoraj i nie wiem, stąd moje zdziwienie i pytanie jak sprawdzić dlaczego i na jakich zasadach działą u mnie net

odpuść sobie, deklem nie jestem, gimbusem tez nie

 

Podałem przykład aero, bo to gdzies tam wyczytałem, nie korzystałem nigdy z tego

 

co do opcji firmowej SIM - też nad tym od razu pomyślałem, ponieważ mnie to zastanowiło, a będąc człowiekiem rozsądnym wolę to sprawdzić, żeby wykluczyć coś takiego jak napisałeś…

 

pytanie pozostaje: gdzie szukać tej ewentualnej karty SIM, doczytałem, że gdzies może być pod klawiaturą, w modemie…?


(abrakadabra77) #10

Sloty najczęściej są pod bateria laptopa i są oznaczane standardowym znaczkiem

Edycja

Także w tym sprzęcie slot karty SIM jest dostępny  po wyjęciu baterii


(rafales) #11

sprawa się wyjasniła, dał mi poprostu swój komp, tzn ten, gdzie sam włożył jakąś kartę orange - kartę mu juz zwróciłem, komp sie już nie łaczy :slight_smile: