Skąd wiste do reinstalacji na laptopie

witam… mam problem tego typu iż mam laptop i miałem na nim fabrycznie zainstalowanego windows’a vista… dostałem do tego 2 cd ze sterownikami i … mam następujący problem, chce jeszcze raz zainstalować windows’a i… skąd go wziasc? ściąga go sie ze strony producenta (u mnie HP), bo nie ma go na cd ze sterownikami…wiec skąd go wziasc? pozdro

http://forum.dobreprogramy.pl/search.php

  • partycja recovery

Podręcznik użytkownika laptopa.

Temat poruszany był wile razy już na forum

sprawdź czy nie masz czasem partycji recovery i wtedy powtórna instalacja systemu trwa kilka minut

a można przywrócić to zrobić z poziomu DOSa ??

Złączono Posta : 31.10.2007 (Sro) 13:15

bardzo byłbym wdzięczny za podanie konkretnego linka

Zacznij od podania dokładnego modelu laptopa i poszukaj w załączonej instrukcji działu: “System recovery”, lub coś w tym stylu.

Musisz uzyć Menadzera Przywracania. U mniw laptopie HP jest tak:

i tam uruchamiam Menadzer Przywracania i w opcjach zaawansowanych jest opcja: Odzyskiwanie systemu. Wszystko jest na partycji recovery.

jeśli partycja została usunięta z jakiś przyczyn…to możesz zassać vistę trial (jeśli jest dostępna wersja pl i taką miałeś preinstalowaną na lapie) ze strony ms i ją aktywować na kluczu który jest podany od spodu laptopa.

Przy uruchomieniu laptopa powinien na 5 sekund pojawić się napis informujący o tym, że jeśli chcesz odzyskać system (zainstalować na nowo) to wciśnij F11. Pamiętaj tylko, że to wyczyści całą partycję, jak przy formacie

oooo… ale ta vista trial… to jaka sie pobiera (home, pro, business ???) i byłbyś tak miły i zapodał mi linka z którego można pobrać? bo widzę same uaktualnienia ;/

jesteś pewien, że jest coś takiego?

możesz dać linka?

sprawdź mini faq vista w dziale na luzie ;] po to je napisałem z innymi

Dla rozwiania wątpliwości, Microsoft nie wypuścił żadnej wersji triala Visty !!

jest jedynie możliwość nie wpisania klucza przy instalacji, jeżeli zakupiło się system i chce się go potestowac

a co jest na nich napisane?

nie było monitu o nagranie płyty Recovery?

Hym, ja mam takową partycję, ale…

Zacznijmy od początku, viste muszę przeinstalować, bo zmieniałem rozmiary partycji i system teraz się nie chce włączyć(pasek się ładuje, po chwili ekran robi się czarny i dysk po chwili przestaje pracować, jakby ktoś znał inny sposób to byłbym wdzięczny). Jedną z pierwszych myśli było użycie właśnie tej partycji. Problem jest jednak taki, że gdy uruchamiam z niej dzieje się dokładnie to samo co gdy uruchamiam viste, tzn mini system zamarza zaraz po pasku postępu. Czy to znaczy, że jedynym “lekarstwem” jest ściągnięcie sobie pirata i użycie klucza ze spodu laptopa? Z moim Lenovo nie było nawet głupiej płytki ze sterownikami, wszystko z internetu trzeba ściągnąć… Myślę że może być trochę problemów z czystą instalacją.

Edit1. Skombinowałem płytkę od znajomego i żeby było smieszniej to z płytką instalacyjna dzieje się to samo co z lokalną vistą w safe mode, czy z vistą z recovery, tzn pokazuje się tło, kursor i dyski przestają pracować. Jedyne co mogę zrobić to pomachać myszką i wyłączyć laptopa.

Można prosić jakiegoś moderatora o wydzielenie z tego posta nowego tematu, gdyż na dłuższą metę problem wydaje się zgoła inny.

więc… masz w menu start program RECOVERY MANAGER, odpalasz go, włącza się kreator i nagrywasz 2 DVD z danymi z HDD RECOVERY, odpalasz ponownie kompa i jako płytę startową używasz właśnie nagranych DVD … system sie boot’uje i odpala kreator z winem i wszystkimi sterownikami, u mnie smiga jak podczas zakupu.

Osobiście, zainstalwoałem najpierw XP bo chciałem ten system ale po całej nocy walki okazało się, że nie ma sterowników bo mojego laptopa bo jest za nowy i sterowniki są tylko pod VISTE, więc ściągnąłem ze strony uczelni oryginalną VISTE64bit i … muszę powiedzieć że sterowniki znalazłem bez problemu na stronie HP, a sam system chodzi o niebo szybciej niż na domyślnie zerwowanym przez HP Vista32bit !!