Skąd wziąć sterowniki i nazwe karty dziwjękowej

Witam mam problem,dostałem nowego kompa od ojca z USA i miałem windows vista,ale jak to z vistą wjęc zainstalowałem windows XP.

musiałem na nowo pobrać stery do karty graficznej i do karty dziwiękowej,lecz udało się tylko w pszypatku karty dziwiękowej (poniewasz mam od niej pudełko i wjem jak się nazywa ;] ).

No a dziwięku jak niebyło tak niema bo nie mam sterów, pobrałem program Everest home edition ale za bardzo niewjem gdzie znajde informacje dzięki niemu o karcie dzwjękowej (jak się nazywa,jaki model itp) prosze o podanie informacj krok po kroku.

Prubowałem ruwniesz wejść w mój komputer ->właściwości ->menadżer urządzeń->kontrolery dzwięku,wideo i gier ale nic tam niepisało oprucz:

kodery-dekodery,audio

starsze sterowniki audio itp.

Mam jeden problem i podałem o nim chyba wszystkie informacje a wjęc szukam sterowników - sposobu aby poznać nazwe kart dziwjękowej

Smyk093 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

w everest masz po boku takie coś jak podsumowanie tam znajdziesz jaką masz kartę graficzną i dźwiękową.

Otwórz program Everest, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informacje z czterech pozycji:

Nazwa płyty głównej

Mikroukład płyty głównej

Multimedia (karta dźwiękowa)

Ekran (karta wideo)

po włą czeniu Everesta znalazło tylko ID płyty głuwnej czyli takie:

ID płyty głównej 10/03/2007-MCP61P-6A61KE11C-00

gdy wchodze w Mikroukład płyty głuwnej nic się nie wyświetla.

gdy wchodzę w multimedia mam tam dziwjęki windows i PCI/Pnp gdzie ruwniesz nic się niewyświetla oprucz gurnego napisu opis urządzenia i typ,zato wyświetla się ekran (karta wideo):

Opis urządzenia NVIDIA GeForce 8800 GTS

Napis z karty GeForce 8800 GTS

Napis z BIOS’u Version 60.80.18.00.01

Typ mikroukładu GeForce 8800 GTS

Typ konwertera DAC Integrated RAMDAC

Zainstalowane sterowniki nv4_disp (6.14.11.6921 - nVIDIA ForceWare 69.21)

a tak wogule karta dziwjękowa działa tylko niemam tych sterowników ;/