Skakanie w trakcie odtwarzania filmów na YT w FF

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem z odtwarzaniem filmów z youtuba przez firefoxa. Objawia się to przez krótkie po 0,5-1 sek zacinanie się odtwarzania video (w tym samym czasie dźwięk odtwarza się poprawnie bez zrywów). Efektem tego jest jakby skakanie filmu. Problem pojawia się dokładnie co 10 sek i synchronizuje się z pikami na grafie wykorzystania CPU:

screenon.jpg

Próbowałem już reinstalacji flash playera, shockwave flasha oraz sterowników do karty graficznej jak również wyłączenia wszystkich dodatków w przeglądarce. Niestety nic z tego nie pomogło :frowning:

Czym to jest spowodowane? Jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam,

MAck

Czy problem występuje także wtedy, gdy pasek buforowania klipu dojdzie do końca i klip załaduje się w całości?

Czy oglądasz klipy filmowe w jakości HD?

Problem występuje niezależnie od tego czy film się dalej ładuje czy już jest w pełni załadowany.

Oglądam klipy w jakości wszelakiej :slight_smile: Natomiast problem dotyczy zarówno tych o gorszej jakości jak i HD :frowning: Problem nie występował co ciekawe w IE - niestety teraz nie mogę tego ponownie sprawdzić bo po reinstalacji flash playera przestała mi działać obsługa tego dodatku w IE… ale i tak korzystam tylko z FF.

Spróbuj zastopować na chwilę film i poczekać, aż załaduje się do końca, wtedy rozpocznij odtwarzanie. Jeżeli problem wtedy nie występuje, to prawdopodobnie masz łącze o zbyt małej przepustowości.

Ja tak właśnie robiłem i pomagało. Pozdrawiam.

Problem nie jest związany z internetem. Zacinanie się co 10 sek. występuje również gdy film jest w pełni załadowany :frowning: Łącze mam 6mbits.

Szukając w googlu rozwiązania natknąłem się na informacje, że może być to związane z tym, że FF co 10 sek. dokonuje zapisu sesji. Można ten czas wydłużyć ale niestety nie jestem w stanie ponownie znaleźć tej instrukcji :confused: Ktoś kojarzy jak to się robi?

Może: Narzędzia>Opcje>Zaawansowane>Sieć>Pamięć trybu offline:używaj maksymalnie-u mnie jest 50Mb. Nie wiem czy to o to by chodziło. Pozdrawiam.

Wpisz w pasku adresu Firefoxa about:config , następnie w ramce “filtr” wpisz session i poszukaj.

Zmieniłem parametr browser.sessionstore.interval z 10 sek na 60 sek i nadal podczas oglądania filmów “zacina się” co 10 sek :roll: Ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Zrób proszę jeszcze jeden test. Zapisz film na dysku i obejrzyj go off-line.

Sprawdź czy problem dalej występuje.

Do tej pory nie miałem potrzeby ściągania i odtwarzania filmów z youtuba z komputera. Udało mi się w końcu sciągnąć plik w formacie flv i odtworzyć. Odtwarzało się bez problemów… więc problem dotyczy tylko FF :frowning: Co mogę zrobić by poradzić sobie z tym problemem?

Ciekawi mnie to że po instalacji flash 'a nie działa ci IE.

Przyczyną może być więc błędna (czy wręcz zawirusowana) instalacja Flash, sterowników karty lub ewentualnie Firewall’a/antywirusa.

Zainstaluj raz jeszcze IE lub choćby operę i sprawdź czy problem nie znika.