Skalowanie monitora z 16:10 na 4:3

Witam!

Obecnie posiadam monitor Samsung SyncMaster 931bw i chciałbym ustawić skalowanie monitora na 4:3, szukałem już w ustawniach karty lecz nic nie ma. Posiadam Nvidia GF 7600GT z najnowszymi sterownikami. Proszę o pomoc.

Cieńko u Ciebie z szukaniem

Ustawienie: oczywiście proporcje i “wykonaj skalowanie na:” - procesor graficzny

Jaka masz wersje sterownikow? u mnie takiej opcji nie ma mam wersje 270

skalw.jpg

285

zainstalowałem 285

skalo.jpg

A spróbuj użyć “używaj skalowania NVidia o stałych proporcjach”.

próbowałem wszystkich i nic.

Po pierwsze jakiego kabla uzywasz ? VGA (Analog) czy DVI (Cyfrowe) to jest ważne. A po drugie z tego co pamiętam to ten monitor nie posiada tej funkcji. Funkcja ta działa w przekazie cyfrowym, monitor sam automatycznie wyświetla obraz według rozdzialczości czyli 1440x900 jest formatem 16:10 natomiast 1280x1024 to już 4:3. Identycznie ma sie sprawa w telewizorach LCD, to tuner steruje tak naprawde ustawieniami wyświetlania. Jak masz tuner HD i podłączysz go po EURO obraz zawsze będzie w standardzie PAL i wyskalowany do pełnego obrazu tv niezależnie czy uruchomisz obraz w formacie SD czy HD. A co innego jak będziesz miał podłączony po HDMI to już wyświetlany obraz jez prawidłowy. Przy sygnale SD telewizor wyświetli format 4:3 natomiast HD 16:9, no chyba że jest ustawiona opcja skalowania obrazu z 4:3 do 16:9, niektóre tv taką mają.

Kabel mam DVI a o skalowanie 4:3 chodzi mi do gier nie do TV :slight_smile:

ref

Dodane 25.01.2012 (Śr) 22:06

ref