Skaner do zdjęć i klisz


(Frikcik) #1

Zabrałem się z okazji wakacji i odrobiny czasu wolnego za przegląd starych zdjęć. Przyszedł mi do głowy pomysł by część z nich albo wszystkie przerzucić do komputera. Mam też trochę klisz fotograficznych, z którymi chciałbym zrobić to samo. Pomyślałem więc o zakupie skanera i tu stanąłem bo kompletnie nie wiem co wybrać. Jaki najlepiej będzie się do tego nadawał (kwotę którą mogę na to przeznaczyć to okolice 300 zł).


(Micoud81) #2

Jeśli zależy Ci na skanerze z przystawką do skanowania slajdów to będziesz musiał nieco dorzucić do tych 300zł. Wówczas możesz brać taki http://www.skapiec.pl/site/cat/10/comp/1078898opinie

Natomiast jeśli 300zł to absolutny max to pozostają takie:

http://www.skapiec.pl/site/cat/10/comp/1474039opinie

http://www.skapiec.pl/site/cat/10/comp/1475466opinie

bez przystawek do slajdów.


(Karski Karol) #3

Jeśli masz zamiar kupić skaner tylko do paru klisz, to taka inwestycja może być nieopłacalna. Poszukaj firm, które skanują klisze i pewnie wyjdzie sporo taniej.

Z własnego doświadczenia wiem, że te skanery z przystawkami do 300 zł to pic na wodę i możesz się nieźle rozczarować jakością skanu.


(Termonik) #4

Przyłączam się do tej propozycji z paru względów. Przede wszystkim jest to jeden z nielicznych skanerów CCD na rynku, a na pewno jedyny w tym segmencie cenowym. Wyróżnia się parametrami, a w szczególności ma sporą gęstość optyczną (Dmax 3.2). Ma w zestawie oprogramowanie do pracy z foto i kliszami umożliwiające między innymi ich korekcję (usuwanie kurzu itp…)