Skaner filmów forograficznych - wybór

Witam.

Piszę posta w imieniu znajomego. Ma dość sporo filmów i slajdów do zeskanowania. Poleciłem mu ten model [urlhttp]Nikon LS 50 ED niestety jego cena jest dość wysoka - około 2 400. Czy, ktoś może ma i używana skaner, który jest wart polecenia.

Odpadają skanery płaskie z przystawkami - jakość skanu jest dość kiepska.

Niestety, nie siedzę zbytnio w temacie, więc nie za bardzo wiem czym się kierować przy wyborze.

prawdę powiedziawszy, miałem doczynienia tylko ze skanerami płaskimi (BearPow 4800TA Pro) i jakość faktycznie jest kiepska, jednak zastanawiam się, czy nie opłacało by się bardziej po prostu oddać filmów do skanowania w zakładzie fotograficznym, nawet jeżeli byś znalazł skaner dwa razy tańszy od podanego przez Ciebie, to w tej samej cenie jesteś w stanie zeskanować 150 rolek filmu, a jakość zapewne będzie lepsza (chyba, że trafisz tak jak ja - facet w zakładzie fotograficznym polecił mi poszukanie innego zakładu, bo oni jeszcze nie umieją skonfigurować skanera)

Z tym jest różnie. Niestety, większość zakładów (pracowników) podchodzi do tego w sposób godny ubolewania. Niejednokrotnie filmy są porysowane a jakość skanu świadczy, że pracownik włączył maszynę, i poszedł na fajkę. wrócił, nagrał i skasował kupę kasy. Znajomy był bliski spalenia gościa, po odbiorze slajdów…

Jak sam nie zadbasz o jakość, często cennych filmów… dlatego też, zdecydował się na zakup :slight_smile:

Co tylko potwierdza profesjonalizm ludzi biorących się za coś, o czym nie mają pojęcia. Ten był uczciwy i powiedział. A ilu weźmie robotę tylko dla kasy ??