Skaner lub aparat jest używany

Witam!

mam problem, chciałem dzisiaj skopiować zdjęcia z aparatu na PC.

Zawsze wszystko robiło się automatycznie, podłączałem aparat przez ten specjalny kabel, i odpałał się kreator kopiowania, wybierałem folder itd.

Teraz jest inaczej, nie da się wogole pobrać zdjęć z aparatu, podczas pobierania nagle wyskakuje komunikat:

Nie wiem co jest grane…

Sterowniki zainstalowane, wszystko dzialalo zawsze, teraz nie dziala…

Przyblokował się HUB USB. Najprostszym wyjściem jest w Zarządzaniu Komputerem - Sprzęt odinstalowanie USB. Po ponownym uruchomieniu komputera system odnajdzie ponownie kontroler USB na płycie głównej i ponownie zainstaluje sterowniki. Po tym powinny już porty USB działać poprawnie. Polecam zaktualizować sobie sterowniki do płyty głównej, ściągając je ze strony producenta (Intel, VIA, SIS). Dodatkowo polecam aktualizację sterowników do aparatu cyfrowego. Ewentualnie sprawdź czy nie masz podłączonego do komputera rozdzielacza portów USB. Jeśli tak, odłącz go. Następnym razem napisz tez z jakiego systemu operacyjnego korzystasz. Pozdrawiam

hm…

pytanie…

jak wejść w zarządzanie komputerem?:stuck_out_tongue:

czy chodzi o menadżer urządzeń?

Dokładnie. Chodzi o Menedżer urządzeń. Potem rozwijasz Kontrolery Uniwersalnej magistrali szeregowej i usuwasz po kolei koncentratory USB. Uwaga ! Pamiętaj że w ten sposób odłączasz wszystkie urządzenia usb. Może wiec się zdarzyć że któreś wykryte będzie potrzebowało przeinstalowania sterowników. Najlepiej jak zanim to zrobisz odłączysz wszystkie urządzenia USB podłączone do komputera. Po ponownym rozruchu windowsa koncentratory USB się ponownie zainstaluje a Ty będziesz mógł po kolei podpiąć urządzenia.

ale jest pewien problem - klawiatura i myszka rowniez jest pod USB, wiec jak jako 1 odinstaluje myszke, to nie zrobie juz nic wiecej…

moze jednak postaram sie zrobic formata w najblizszym czasie, czy cos… chyba ze zagwarantuje mi pan ze bede mogl ruszac myszka ;d