Skaner Microtek Scanmaker 3830 i Vista

Witajcie,

po zrobieniu reinstalacji systemu mam nowe problemy ze sprzętem. Gdy poprzednim razem instalowałem mój skaner, Vista sama znalazła sterowniki i skanowanie było możliwe (niestety zupełnie nie pamiętam ich nazwy, więc teraz nie mogę ich użyć…).

Tym razem jednak system nie znalazł żadnych sterowników dla mojego urządzenia. Możliwe, że jest to związane chociażby z instalacją SP1 przed ich wyszukiwaniem. W każdym razie, postanowiłem poszukać ich w internecie i z pdf-u Microteku dowiedziałem się, że należy zainstalować normalnie oprogramowanie (choć teoretycznie bez wsparcia dla Visty), w trochę starszej wersji, czyli ScanWizard 5 v6.31.

Wszystko przebiegło bez problemu, tylko że teraz mogę korzystać ze skanera, w sytuacji, gdy został on podłączony i uruchomiony przed startem systemu. Jeśli go odłączam, ScanWizard nie może odnaleźć go ponownie. Tak samo jest, gdy próbuję włączyć skaner już po starcie Visty. Chociaż Menedżer Urządzeń nie widzi żadnych problemów, program odpowiedzialny za wyszukiwanie skanera, czyli Mikrotek Scanner Finder, na chwilę pokazuje aktywne urządzenie, aby za moment pokazać napis: “Scanner is not ready”. Gdy dodatkowo wyszukuję urządzenia, on pokazuje nazwę mojego skanera, ale jakby nie mógł go obsługiwać.

Czy macie jakieś rozwiązanie tego problemu? Interesują mnie zarówno inne sterowniki, jak i naprawa ScanWizarda.

pozdrawiam i z góry dziękuję,

Wojtek

wygląda na to iż po sp1 posypało się wsparcie dla tego skanera, pozostaje powrócić do visty bez sp1.