Skaner Nasłuchowy - jaki wybrać?

Chyba jak każdy stanie przed czymś i musi wybrać… Proszę powiedźcie mi który skaner jest dobry, żeby jak najdłużej bateria trzymała ( zasilacz i tak kupię, żeby w domu słuchać ) oraz taki, który będzie miał najlepszy sygnał…

Oto moje dwa typy :

Maycom AR -108 oraz Uniden UBC 30 XLT

Z góry dziękuję za odp.

Uniden jest przyzwoity i tego bym Ci polecił. Ja osobiście też używam takiego urządzenia i właśnie Unidena. Bateria pozwala na spokojną parogodzinną pracę. Co do zasięgu też nie mam uwag

a jaki model używasz… Mniej więcej ile Ci trzyma…?

Używam UBC69XLT, trzyma spokojnie z 6-7 godzin (używam akumulatorków alkalicznych)

tez go miałem na oku… ale kupiłbym chyba do niego zasilacz

no nic zastanowię się.

pod drugie gościu mi gadał że trzyma tak z 2 dni maks…

To zależy od tego jakiej jakości jest sygnał i co odbierasz. Ja akurat jestem w odległości ok. 1 KM od Komendy Wojewódzkiej, więc sygnał mam jak ta lala a i tak wytrzymuje Uniden w granicach paru godzin. Dwa dni można między bajki włożyć

Powiedz mi czemu nie Maycom tylko Uniden jest lepszy…

mój kolega ma te dwa… I raz spad mu z parapetu unident 69 i do naprawy, a maycom, wiele razy mu spadł i wszystko chodziło glancy, jedynie co mu sie popsuło ostatnio to jeden guzik z boku… wymiana 30 zł…

One są dość podobnej klasy, ale Uniden ma lepsze notowania. Poczytaj sobie specjalistyczne fora np. w Stanach, gdzie wypowiadają się ludzie znający temat od podszewki. Dlaczego mówi się, że jakiś tam Maycom to odpowiednik Unidena a nie odwrotnie? :slight_smile:

paracik , na forum używamy polskich znaków (żźćąś itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało wystawieniem ostrzeżenia.

Proszę… Już zrobiłem…

Mars jest jakaś duża różnica pomiędzy Uniden 30 a 69 ?

Wydaje mi się, że wyższy model ma szerszy zakres częstotliwości, w których pracuje

Rozumiem… No nic muszę się teraz zastanowić… Tylko nie wiem czy u mnie by coś odbierało, bo mieszkam troszkę na ubioczu( czytać. miasto nie wieś :slight_smile: tylko, że bardziej dalej od miasta ) jedynie do czego mam bliżej to OSP na Dobrzecu:) a Tak to chyba nic więcej… Więc nie wiem czy kupić…

Z tego co sie orientuję to scaner służy do nasłuchu a nie do zrzucania z parapetu, jak go poszanujesz to i bedziesz miał go długo. To jest delikatna elektronika a nie młotek do wbijania gwoździ.

Wiem… Ale zawsze może coś się stać…