Skaner poszukiwany

Witam,

Szukam skanera z nastawieniem na skanowanie glownie zdjec i klisz. Mam troche starych archiwow ktore chcialbym przeniesc do postaci cyfrowej. Czesc z klisz i zdjec nie jest obecnie w najlepszym stanie (maja swoje lata). W zwiazku z tym chcialbym zakupic skaner ktory daje mozliwosc poprawy jakosci skanowanych materialow – slyszalem ze takie systemy istnieja. Jedno z glownych ograniczen jakie mam to oczywiście fundusze. Na skaner chcialbym przeznaczyc nie wiecej niż 900zl.

Jednym z najlepszych rozwiązań będzie dla Ciebie prawdopodobnie skaner Epsona model v500. Mieści się w zakładanym przez Ciebie budżecie i jakby idealnie pasował do wymagań jakie podałeś. Skaner ten ma dużą gęstość optyczną - 3,4Dmax więc do klisz (obsługuje 35mm slajdy i klisze średniego formatu) nada się idealnie. Posiada technologię Digital Ice, która usuwa zabrudzenia i zadrapania z uszkodzonych klisz kolorowych. Pyzatym jest to jeden z niewielu skanerów wykorzystujących jako źródło światła diody LED (jest energooszczędny i nie potrzebuje się nagrzewać przed użyciem)

Ja mam Mustek BearPaw 2448 TA PRO, oczywiście to dosyć wiekowy sprzęt jak na postęp techniczny, ale przeniosłem do cyfrowego świata za jego pomocą kilkaset zdjęć, przerobiłem też kilkanaście klisz, efekt jest bardzo dobry, oczywiście angażowałem jeszcze czasami Photoshopa, ale to raczej nieuniknione…cena nowego to chyba z 200zł dla celów amatorskich to dobry wybór, profesjonalne kombajny za kilkaset złotych to na moje oko kasa w błoto i tak nie wykorzysta się wszystkich możliwości, oczywiście takie moje zdanie :slight_smile:

Nazwij proszę temat konkretnie.