Skanowanie dokumentów

(Zico07) #1

Dostałem na płycie cd-r zeskanowane dokumenty tekstowe. Ale niestety mają one rozszerzenie .EXE i nie wiem czy jest możliwość teraz zapisania ich jako dokument (.doc) Worda ? Bo teraz otwierają się one w Presto ! Wrapper a chciałbym zapisać je w Wordzie.

(nfk) #2

Spróbuj zmienić rozszerzenie tych plików z .exe na .doc :smiley:

(Zico07) #3

Już próbowałem, office poprosił o płytkę jak zmieniłem rozszerzenie bo chciał coś w tym momencie doinstalować, ale niestety otworzył ten plik ale w nim zamiast tekstu były tzw.krzaczki.

Może jeszcze jakieś pomysły ??

(nfk) #4

Dobrze by było dowiedzieć się, jakim programem zostały zeskanowane dokumenty tekstowe, i próbę otwarcia tym programem. Ale można też jeszcze popróbować ze zmianą rozszerzeń, jeżeli to było skanowane skanerem można pozmieniać rozszerzenia Np. na.jpeg, .bmp, .png, .gif, .tif (może się okazać, że ktoś specjalnie zmienił rozszerzenie) :slight_smile:

(Zico07) #5

U mnie na komputerze te pliki otwierają się w “Presto! Wrapper” (pierwszy raz widze ten program, chyba xp miał to w sobie, bo napewno nigdy tego nie instalowałem, ba, nigdy nawet nie był do mojego komputera podłączony skaner) Dokumenty skanowane były jakimś Plustekiem (dosyć starym skanerem).

Acha w tym programie Presto… mogę te pliki zapisać tylko i wyłącznie jako .jpeg, ale niestety potrzebuje tych plików jako dokumentów WORDA a nie jpeg.

Nie wiem, może źle został ustawiony skaner do pracy i dlatego zapisał pliki w .EXE - nie wiem bo nie byłem przy tym a poza tym nie znam się na skanowaniu.

(nfk) #6

Pierwsze słyszę żeby taki program “Presto! Wrapper” był wbudowany w Windows Xp. Wszystkie skanery i programy do skanowania zapisują zeskanowane rzeczy do pliku graficznego w tym wypadku.jpeg. Potrzebujesz programu OCR, który odczytuje tekst z pliku.jpeg i zapisuje jako plik tekstowy np.doc. Najlepszy program OCR to FineReader niestety jest on płatny, ale można ściągnąć demo i spróbować coś zrobić z tym fantem na 80% pomoże daje link do strony z tym programem http://www.finereader.pl/wersja-demo.htm

(Zico07) #7

Może i nie jest wbudowany ale otwiera się plik właśnie w nim (pierwszy raz go widze), a może dlatego, że to jest EXE czyli aplikacja- no nie ważne, sam nie wiem.

Fajnie, że napisałeś o tym programie FineReader, spróbuje za pomocą niego zapisać jako .doc.

Narazie dzięki wielkie.