Skanowanie kompa online wieloma skanerami

Witajcie, mam KIS 7 i zaianstalowany dostęp do skanera online Kaspersky. Czy warto (można) skanować kompa także innymi skanerami online. Wyczytałam w jakimś piśmie komputerowym, że dla dla pewności bezpieczeństwa warto przeskanować kompa skanerami online. Czy to nie spowiduje jakichś komplikacji na kompie?

Nie.

Od czasu do czasu można zrobić skan online.

Zazwyczaj podstawowy skan za pomocą już zainstalowanego pakietu antywirusowego całkowicie wystarczy, jednakże są sytuacje (np. po ciężkiej infekcji) kiedy to wręcz wskazane jest skorzystanie z dodatkowego oprogramowania (w tym online). Jak powszechnie wiadomo żaden z antywirusów nie jest doskonały …dlatego moja odpowiedź brzmi – WARTO.

Lista skanerów online - http://www.antywir.pl/skanery-antywirusowe-on-line.html

Dzięki za link ,ale ten komunikat ze strony ze skanerami mnie zaniepokoił

Niestety większość skanerów wymaga MS Internet Explorera z włączoną obsługą ActiveX lub Java, czyli ustawień które podczas normalnej pracy powinny być zablokowane.

Mam pytanie jak później pozamykać tą obsług ęActiveX-u czy Javy

HijackThis usuwasz z logu 16 pod tym numerkiem się znajdują

:slight_smile:

Wszystko ustawisz w opcjach internetowych na zakładce Zabezpieczenia (przycisk poziom niestandardowy).

Nie potrafię wkleić linku do scanu scanera online mks (wiem gdzie powinno się wkleić ale nie wiem jak to zrobić)

To jest zapis scanu

C:\ProgramFIles\Common Files\System\Mapi\1045\NT\EMSUI32.DLL Spyware Small.B

C:\ProgramFIles\Common Files\System\Mapi\1045\NT\EMSUI32.DLL Spyware Small.B

C:\ProgramFIles\Common Files\System\Mapi\1045\NT\EMSUI32.DLL Spyware Small.B

C:\ProgramFIles\Common Files\System\Mapi\1045\NT\EMSUI32.DLL Spyware Small.B

C:\ProgramFIles\Common Files\System\Mapi\1045\NT\EMSUI32.DLL Spyware Small usunięty

Czy to jest ważny i jak go usunać(te cztery pozycje od góry)

Z tego co widzę to MKS sobie już z nim poradził :smiley:

Dodatkowo przeskanuj skanerem online (przeglądarka IE).

C:\ProgramFIles\Common Files\System\Mapi\1045\NT\EMSUI32.DLL Spyware Small

Usunięty bo polecił mi go usunać