Skanowanie NOD32 i wykrycie wirusów, co dalej?

(Szuri21) #1

DZiś rano przeskanowałem komputer nod32 i dzisiejszą bazą danych. Pierwszy raz używam jakiego kolwiek antywira. Wykryło mi pare wirusów ale nie wiem co teraz mam zrobić. Oto wyniki skanowania:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... d8cf5.html

Co teraz mam poczynić, co klikną, jak się pozbyć tego syfu.

(system) #2

Wyłącz i włącz przywracanie systemu i będzie po wirusach, za jednym wyjątkiem.

Plik

przeskanuj na VirusTotal.

(Szuri21) #3

Lektury.exe usunąłem był to keylogger własnej roboty :). Z tym wyłaczeniem to chodzi Ci oto, żebym wyłączył na każdym z dyslków przywracanie i potem włączył je spowrotem. Co to da i skąd tyle wirusów i co one mogły mi zrobić.

(system) #4

Tak.

Usunięcie śmieci.

To Ty powinneś wiedzieć.

Masz nazwy "śmieci", więc poszukaj ich opisów, a infekcja nastąpiłaby w momencie zastosowania funkcji Przywracania systemu.

(Szuri21) #5

Akurat system przywracałem wczoraj/lub w piątek dokładnie nie pamięam. Bo ustawiłem za duza rozdzielczosc i miałem czarny obraz, więc w trybie awaryjnym przywróciłem system do środy. Nigdy nie używałem, żadnego antywira ani firewalla. Wirusy pewnie złapałem przez brak ocvzrony i kilku krotną wizyte na stronach z crackami do programów komercyjnych, no i kumple czasami wysyłąją linki do stron z niekompletnie ubranymi paniami. Dlaczego wszystkie wirusy soą w folderach z przywracaniem systemu i czy przywracanie w piątek mogło mi coś zainfekować. Właśnie skończyłem ponowne skanowanie komputera po zastosaniu się do Twoich rad (wł i wył przywraxcania) i teraz w dzienniku mam tylko niebieskie wpisy dotyczące błędu otwarcia -> plik zablokowany. Czy teraz już powinno być wszystko ok. CZy coś jeszcze i czy NOD32 jest dobrym antywirem i czy potrzebny jest jakiś firewall ?