Skasować dane z kart sim

witam błagam o pomoc ukradziono mi dwa tel z których chce skasować dane z kart sim jak mam to zrobić?

MAM ROZUMIEĆ ŻE ŻADEN PROGRAM ZDALNIE NIE SKASUJE MI DANYCH Z TEL? A JEŻELI PÓJDE DO BOKU OPERATORA TO ON ZABLOKUJE LUB SKASUJE MI TE DANE.?

JA NIE CHCE NAWET ODZYSKAĆ TYCH TEL I NUMERÓW TYLKO POZBYĆ SIE DANYCH Z SIM.

Jeżeli Ci skradziono to są dwa wyjscia. Albo złodziej wyrzucił karty i jeżeli były zabezpieczone PINem to i tak sa teraz bezużyteczne a drugie to skontaktować się z operatorem, choć wątpię żeby operator mogł takie coś zrobić. Wątpię też żebyś miała wgrane w telefonie program na własnie taki wypadek, dzięki któremu możesz skasować zdalnie dane.

Zadzwoń do biura obsługi klienta sieci, w której miałeś kartę. BOK ma możliwość całkowitego zablokowania karty. Nawet jak złodziej znałby kod PIN, to nie będzie miał możliwości jej uruchomienia. Jednak musisz udowodnić operatorowi, że jesteś posiadaczem skradzionej karty. Jeżeli podpisałeś umowę - sprawa jest banalna. Wystarczy, że potwierdzisz swoją tożsamość. Jeżeli karta była na ofertę pre-paid - powinieneś posiadać chociaż pusty starter.

Zdalnie to tego się nie da zrobić.

Co do pomysłu zgłoszenia tego do operatora z prośbą o zablokowanie kart sim to jest to najlepsze wyjście (i to powinno się zrobić od razu oraz poprosić o zablokowanie nr imei tych tel) co nie zmienia faktu że danych zdalnie skasować się nie da i wciąż będzie można je odczytać w tel lub czytniku kart sim (a imei tel też da się zmienić zmieniając oprogramowanie choć to nie legalne).

Najlepiej nie blokować kart/numerów telefonów, tylko wyrobić duplikaty (oczywiście w przypadku gdy chcemy/musimy nadal używać poprzednich numerów) Po wyrobieniu duplikatu stara karta automatycznie przestanie się logować do sieci, czyli też jest w pewnym sensie zablokowana. W przypadku gdybyśmy najpierw zablokowali numer a następnie chcieli wyrobić duplikat to jest wtedy trochę więcej zachodu - muszą odblokować numer aby móc do nam przypisać do duplikatu.