Skasowany BIOS,komputer sie nie wlacza

witam wszystkich ,mam ogromny problem ,wczoraj wieczorem chciałam odpalic pylytke tzw. RECOWERY DVD jest to cos w rodzaju formatowania komputera z pLyty ktora sam wypalasz tuz po zakupie komputera,apropo mój komp to laptop PACARD BELL kupiony w anglii,W KAŻDYM BĄDŻ RAZIE GDY TO WCZORAJ ROBIŁAM COS POSZŁO NIE TAK :(:(:(,mało tego ze plyta nie zadziałała ,pojawiło sie coś takiego jak —FLASHING BIOS SUCCESFULL—(albo coś w tym stylu) i od tamtej pory komputera nie da sie nawet wlaczyc :(:frowning: POMOCYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY CO MAM ROBIC??? POMÓŻCIE PROSZE

Obawiam się, że został serwis. Ew. na nagraj na pendirve’a/płytę plik z biosem i włączając komputer wciskaj PageUp, F12 (najlepiej sprawdź w manualu). Niestety metoda niepewna.

w manualu ??

Na stronie producenta będziesz miała manual (coś w stylu instrukcji obsługi)

Jeżeli nie masz go na gwarancji to spr. zresetować bios (oczywiście nie obejdzie się bez rozkręcania).

A jeżeli masz to radze oddać.

nie ma gwarancji,wlasnie byłam na stronie producenta i i są tam niby te sterowniki do biosa :slight_smile: ale i tak nie wiem jak go uruchomic:(

A co to za Plyta Glowna Albo jaki Packard Bell

Ja tez mialem Packard Bella z Anglii :wink:

Podaj jaki model

To poszukaj najpierw w manulu tak jak radził slawex1983. A jak nie podziała to jak rozkręcisz laptopa to na płycie będzie bateria, którą trzeba wyjąć na >30min. Drugi sposób to zworki na płycie które trzeba zewrzeć ze sobą >15 sec.

maja24 , proszę pisz po polsku! !!