Skazany na śmierć z neta

(Krzychuu) #1

Przeczytałem na jednym forum internetowym, że można pobrać Skazanego na śmierć z neta za darmo i będzie to w 100% legalne. Czy koleś pisał prawdę czy kłamał?

(Poziom101112) #2

nie

(Monczkin) #3

A skąd wiesz ??

Bardzo konkretne informacje, z których nic nie wynika.

(Krzychuu) #4

Może zacytuję wypowiedź gościa:

No i co myślice? Prawda czy kłamie?

(Poziom101112) #5

Kłanie bo

są tylko na użytek własny

(Grzegorz Ch) #6

poczytaj o ochronie praw autorskich dotyczących utworów:

(Monczkin) #7

A czym to się różni ??

Zgrywając z tv robisz kopię jak i byś przegrywał z płyty - to też kopia.

Użytek własny dopuszcza takie rzeczy, ale na pewno nie do rozpowszechniania w internecie.

(iwa nike) #8

Napewno jest to nielegalne

(Łukasz14) #9

będzie to nie legalne jak kolega napisał zgrywanie z TV jest tylko do użytku własnego a nie do rozpowszechniania (patrz mój opis)

(Mastermaro) #10

no to jest bankowo nielegalne !!

Dokładnie :slight_smile:

(system) #11

Czy pisał prawdę czy kłamał to trudno ocenić. Tak na prawdę ściąganie filmów i muzyki z internetu jest teoretycznie legalne. Więc w zasadzie pisał prawdę. Problemy może mieć ten który udostępnił ten film w internecie.

Więcej dowiesz się z tego artykułu:

(Ewa Wladyka) #12

nielegalne jest przede wszystkim rozpowszechnianie filmow. za sciaganie jeszcze nie sciagaja w kraju :slight_smile:

(Grzegorz Ch) #13

o ile ściągasz na użytek prywatny i przy okazji nie rozpowszechniasz (np używając programów p2p), to zgodnie z polskim prawem jest to legalne.

(Danielson) #14

w takim razie mam rozumieć, że śmiało można pobierać z rapidshare.com ? I będzie to w 100% legalne, gdyż nie używam do tego programow p2p a zatem nie udostępniam pobranych części filmu ?

(Grzegorz Ch) #15

przeczytaj artykuły pod linkami, które wcześniej ja podałem i Peti , będziesz wszystko widział. Teksty te są napisane przez prawnika.

(Danielson) #16

a trudno odpowiedź na pytanie ?

Bo sam już nie wiem,w.w art. które czytałe już dawno wnioskuję że wolno sciągać filmy czy muzykę na własny użytek (bez uzycia programów p2p) lecz nie można udostęp,, inaczej to sie ma do kwestii programów- to wiem!

Więc czekam na odpowiedz bo chce mieć pewność.

(Grzegorz Ch) #17

słuchaj artykuły napisał

Marcin Marutam

Radca prawny, współzałożyciel i wspólnik Kuczek Maruta i Wspólnicy

Kancelarii Radców Prawnych, specjalizującej się w obsłudze sektora IT

na podstawie napisanych przez tego Pana artykułów można tak właśnie wnioskować, jak ty to robisz.

Jeśli, ktoś ma wyższe kompetencje od autora artykułów i się z nim nie zgadza, to niech się wypowie. Oczywiście ewentualna dyskusja powinna dotyczyć obowiązującego prawa, a nie aspektów filozoficznych.

(Monczkin) #18

Danielson podejdź do tego z rozsądkiem.

Film jest sprzedawany. Ktoś go skopiował i nielegalnie rozpowszechnia, bo nie ma praw do robienia takich rzeczy. Ty chcesz to pobrać, bo jest za darmo. Uważasz, to za uczciwe i fer ?? Pomijam fakt, że film nie jest drogi, pewnie jakościowo lepszy.

Zrobisz jak chcesz, jeśli już nie zrobiłeś. Ja bym tak nie postąpił, bo nie pozwala mi na to zwykła uczciwość. Odpowiedz po prostu sam sobie.

(Danielson) #19

Zgadzam się, ale zapytać się nie zaszkodzi. :wink:

(Maciejboss) #20

może są jakies serwisy jak Itvp.pl że można za smsa pobrać film