Skazany na wodę?

(Lewy) #1

Mam procka 3.2, grafe 128 mb i 2 x DDR2 256, ostatnio temperatura dochodziła mi na biosie do 90 stopni, zrobiłem jak radziliście na forum, kupiłem miedź, oraz paste termoprzewodzącą (srebro). Wszystko jest ok przez pierwsze 3 h. Puźniej komp sam sie wyłącza i musze go chłodzić 15 min. Pytałem się znajomego informatyka, poradził że bez wodnego nie da rady :frowning: jest może jakieś inne (tańsze?) rozwiązanie niż wodne?

(Xiao19) #2

woda nic ci tu nie pomorze

moj Athlon pobiera teraz 98W czyli tyle co twoj Pentium

i jakosc zyje 55-65 max stopni

wodne chlodzenie jest za cienkie i utrzymuje temp. 50 stopni

i nieschlodzi ci tyle mocy wydzielanej

naloz drugi taki sam wentyl

bedziesz mial o polowe wieksza wydajnosc

zaloz tunel

ile dales tej pasty nie za duzo czasem

pewnie teraz zamiast odprowadzic, izoluje ci

jak jest oki to zostaje ci ogniwo Peltiera

nawet tanie sa juz na Allegro, do tego musisz kupic izolator Hybrydowy by spryskac

socket caly takze od dolu i elementy wokol procka

imiec dobre chlodzenie wnetrza kompa

http://www.allegro.pl/showcat.php?id=4695

INFO:

http://www.benchmark.pl/artykuly/moduly_Peltiera.htm

a tak a propo to ja bym ta plyte lub proca reklamowala

bo nawet na BOX wentylku takiej temp. niema

cos musialo pasc

(:: MARIO ::) #3

mozesz gdzies cos źle dolega :confused: bo to duzo zawyskota temp. i pewnie przy niskim Vcore procka :confused:

bok obudowy zdejmij i zamontuj jakies chlodzenia, lub podepinij wentylator pokojowy :smiley:

(Lewy) #4

Wszystko jest sprawdzone, radiator jest tak mocno podpięty do procka że prawie płyta pękła :shock: . W obudowie mam 3 wentylki (tył, bok, przód) + 2 w zasilaczu (dół, tył) + 1 w procku + 1 na grafie - razem 7 wiec chyba bardziej wydajnego chlodzenia temperatury wewnatrz obudowny nie znajde :slight_smile: po zdjeciu boków jest to samo.

(Xiao19) #5

ze prawie plyta pekla mowisz heheh dobre

:smiley: :smiley:

zaloze sie ze uszkodziles plyte glowna moge sie nawet o to zalozyc

(Lewy) #6

Kompa wysłałem przed chwilą do serwisu w którym kupowałem części, do jutra powinni zdiagnozować przyczynę żaru na procesorze. :slight_smile: