Skład sprzetu audio w samochodzie?!

Witam serdecznie!

Otorz nie jestem w temacie wogole! Chciałbym sie was spytac jakie częsci wchodza w skład zestawu audio do samochodu które są zbędne a które niezbędne! Jakie firmy i marki sa porządane przez maniaków tuningu?! Moja inspiracja sprzetem audio w samochodach wzieło sie od ogladania programu MTV Polska Pimp my Rade Normalny system audio w samochodzie, zalezy jaka marka i model ma 30 watów, a ja chciałbym przykładowo zamontowac audio o mocy 2000W. :arrow:

Podsumowywując: Jakie częsci podtrzebne są [w gre wchodzą tylko markowe firmy] do posiadania zestawu audio o mocy 2000W

:slight_smile: jak to telewizja wpływa na ludzi :stuck_out_tongue:

Niezbędna, konieczna jest jednostka sterująca, centralna, czyli Radioodtwarzacz. Marek jest sporo Pioneer, Alpine, Clarion :slight_smile:

Jeżeli dysponujesz DUŻĄ kwotą, a nie wiesz co, jak, gdzie, zgłoś się do dobrego “warsztatu” CarAudio mówisz im kwotę oni powiedzą Ci realnie co za daną kwotę można uzyskać. Musisz pamiętać jeszcze o głośnikach, wzmacniaczach, cewkach itd.

A jaki masz samochód

Żeby uzyskać taką moc będzie Ci potrzebne dużo miejsca, przeróbka samochodu, specjalne wyciszenie i wygłuszenie oraz zminimalizowanie drgań.Tak jak kolega wspomniał wyżej, dochodzi do tego montaż całego układu sterującego, więc bez oddania do specjalnego zakładu się nie obejdzie

BTW Zaczynaj zbierać kase :stuck_out_tongue:

albo kup sobie po prostu naklejke pionieer na tylnią szybę… do Twojego użytku wystarczy

a do tematu: po co Ci 2000W w aucie?? chyba tylko po to że by się tym chwalić… jakie masz auto? golfa III??

ewentualnie głośniki na zewnątrz zamontuj :slight_smile: co prawda ty będziesz mniej słyszał ale wszyscy inni będą cię słyszeć :slight_smile: a przecież pewnie o to głownie chodzi :stuck_out_tongue:

Sosen86 tak robią “tuning audio” malucha. Kilka razy to widziałem, montują głośniki za kratką wywietrzników z tyłu po bokach maluszka :slight_smile:

A wracając do tematu-jeżeli chcesz mieć 2000 W w samochodzie to niezbędny na pewno będzie akumulator żelowy koszt około 2000PLN.

Przebudowa wnętrza samochodu pod akustykę ( panele, skrzynie, wygłuszenie itd) to tez rząd kilku tys. Jeżeli chcesz mieć to zrobione profesjonalnie to gotuj się na koszt rzędu 20000PLN( w zależności od Marki sprzętu, “warsztatu”, samochodu i jakości użytych materiałów). Chałupniczo myślę, że parę tysięcy. Tunning do tanich hobby nie należy-niestety.

a do tematu: po co Ci 2000W w aucie?? chyba tylko po to że by się tym chwalić... jakie masz auto? golfa III??

TO CHYBA TY MASZ KOLEGO!! Golfa 3 :frowning:

Ja bede miał Mitschubishi Lancera IX

lub Forda Mustanga GT :idea:

ale jeszcze sie zastanawiam :stuck_out_tongue:

Wiek: 16

A ja sklep w samochodzie! :mrgreen: :lol:

Błażej nie wiem jak ty ale nie kazdy ma bogatych rodziców tak powiem ;]

jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj majster :evil: