Składak do 2 300zł - pomoc

Witam Chcę sobie złożyć Składaka i mam aktualnie przeznaczone na to ok 2 300zł i nie więcej.

Chciałbym o pomoc z waszej strony. teraz już sie trochę mało orientuje co najlepiej.

Najlepiej na Apollo.pl wszystkie części. no chyba że jest gdzieś lepiej, tak żeby w jednym sklepie wszystkie części zamówił i żeby mi od razy złożyli za darmo.

ja coś podrzucę, a wy proponujcie i korygujcie.

[775] Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3GHz 6MB BOX / 510zł

[iNT][775] Płyta Foxconn P35AX-S / 207zł

[sATA2] Dysk Samsung 320GB 7200 16MB HD321KJ / 145zł

Cooler na procesor Pentagram HP-120 AlCu KARAKORUM P7015 / 80zł

[ATX] Obudowa CoolerMaster Elite 331 black-silver RC-331 b/z / 125zł

[PCIE] Karta Radeon HD4850 Palit 512MB Box XAE/48500+T352 / 477zł

Pamięć DDR2 2x2GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC24G6400LLK / 241zł

Zasilacz ??

Wentylator ??

Nagrywarka ??

Proszę o Pomoc.

Zasiłka: Ocz SxS 600W SLI.

Wiatrak: po co??

Nagrywarka: Pioneer DVR-216DBK OEM Black SATA

Poza tym zestaw spox.

No a poco wiatrak? Żeby mieć przeciąg w obudowie.

Jak nie robisz OC to spoko boxowe styknie.

A te 4gb to poco? Masz Windowsa 64bit? I tak je nie wykorzystasz.

Ok, lub E5200

MSI P43 Neo-F

Samsung SpinPoint F1 320GB

Ok

Ok

Ok

Ok

Corsair 620W.

Acutake Fan 120 Pro

Piooner 216.

====================

K.

ok dzięki

na apollo nie ma Dysku Samsung SpinPoint F1 niestety…

a jeżeli mógłby mi ktoś podać różnicę jeszcze między E5200 a E8400 bo chyba jest dość spora? (wnioskuje po różnicy cenowej).

i proszę o kolejne porady co do sprzętu.

Zmienić sklep, zamówić w innym, kupić WD AAKS, lub F1 640GB

to raczej samemu można zobaczyć

e5200 vs e8400

Taktowanie 2,5ghz - 3ghz

pamięć L2 2mb - 6 mb

cenowo e5200 kupisz 50% taniej, taktowanie łatwo poprawić przez oc dzięki wysokiemu mnożnikowi, mniej L2 będzie widoczne gł w winrarze, parę sekund wolniej coś rozpakujesz, chociaż to też można poprawić podkręcając wyżej proca.

nie wiem czy warto teraz juz zmieniac sklep dla samego dysku ? w innym sklepie pewnie nie bedzie czesci pozostałych co są w apollo.

http://www.apollo.pl/store/show_detail/33093

lub http://www.apollo.pl/store/show_detail/44804

Co Myślicie o takim zestawie ?? Jakieś jeszcze pomysły, propozycje co do mojego składaka? :wink:

Kupując 64 bity pamiętaj, że niektóre programy nie będą działać.

no liczę się z tym a z tych bardziej potrzebniejszych to jakie?

a gdybym wziął 32-bitowy?

jak weźmiesz 32 bity to nie będzie widział 4GB ram tylko 3,25GB, czyli musiałbyś wziąć 3GB ram zamiast 4.

a miałbym jakieś problemy gdybym wziął te 4 GB i 64-bity ? czy mógłbym sobie np. pinstalowac te winrary, winampy itd. itp. i jakies te nowsze gry? COD4; Crysis czy też MOH’a

aha no i najak wersja najlepsza Windowsa ? Home basic, Home premium, Business czy jaka?

Winrar, Winamp napewno działa na x64, a jak nie to napewno są jakieś odpowiedniki, ale z grami niewiem jak jest, bo nie mam systemu x64, ale powinny działać.

Oczywiście najlepsza jest Vista Ultimate, ale i najdroższa. Ja bym polecił Home Premium. Wszystko co potrzebne (i nie tylko) w niej jest, więc po co przepłacać?

ok dzięki wielkie

więc hyba jednak zdecyduję się na te 64 bity i Windowsa Home Premium.

a ostatnie pytanko - gdzie windowsa najlepiej kupic ? najlepiej na apollo żeby razem z kompem przysłali czy w innym sklepie po innej cenie ?

Tego już Ci nie powiem bo zabardzo niewiem, gdzie wyjdzie taniej i lepiej, a jakby co to ja kupiłem sobie w Vobisie, więc jak chcesz.

A ze tak zapytam :smiley: jakie masz oczekiwania i zastosowanie nowego kompa ???:smiley: (gry, czy jakies inne)??

a Wszystko ;] nie jestem specjalizowany w jakichś poważnych sprawach związanych z kompem więc głównie to rozrywka: Filmy, gry, Muzyka no ale w zasadzie to do grafiki też się przyda bo Siostra architekt.

Mam jeszcze jedno pytanie bo niestety dopiero teraz jestem w stanie zamówić Kompa a więc:

jeżeli kupię na apollo.pl to jeśli któraś część kompa bedzie do oddania na gwarancje bo się popsuje to będę musiał wysyłać do Warszawy i płacić nie wiadomo ile za przesyłke? czy oni pokryją koszt przesyłki, czy też może mają swój serwis gdzieś bliżej…np. Szczecin.? a może ich części w ogóle się nie psują i nie bedzie takiej konieczności oddawania na gwarancje?