Składak - kompatybilny ? ;)

(CarpeDi3m) #1

Siemacie, pisze temat tego typu po raz 458786464584 i mam nadzieję, że to już ostatni.. Nie będę się rozpisywał co i jak dlaczego bo mało kogo to interesuję i szkoda czasu. Złożyłem sobie takiego kompa: http://www.morele.net/inventory/info/onMdW1/ i chciałem się spytać czy wszystko gra ze sobą i czy nic nie będzie się gryzło? (może od razu dokupić inne chłodzenie do procka?) I chciałem, żebyście mi polecili obudowę do 150/170 zł najlepsiejszą jaka może być do takiej ceny ( oprócz black pure 310 i 410 :slight_smile: i żeby ta obudowa nie była też typu z9, że diody na wiatrakach itd po co to komu? Można sie zajarać max może 2 miechy nie więcej potem obudowa i tak poleci pod biurko w ogóle nie będzie się na nią zwracało uwagi (sami wiecie o co mi chodzi xd ) Byłbym wdzięczny gdyby to jakoś sprawnie poszło bo chciałem dzisiaj gdzieś po 15 zamówić już kompa ; ]

(niezDarek) #2

będzie to ze sobą działać, nic się nie będzie gryzło,

będziesz podkręcać procesor ? jeśli nie to raczej nie kupował bym innego, chyba że chcesz by sprzęt chodził ciszej to polecam chłodzenie wodne :slight_smile:

obudowy niestety nie polecę żadnej w tej cenie, :stuck_out_tongue:

(kacper173173) #3

Ok, więc tak:

Ram jest OK, ew. jak renderujesz filmy/grafika 3D to dołożyłbym 4GB ew. 8GB, nie wuięcej - do gier 8Gb starczy

Napęd optyczny - jeśli rzadko używasz, do podstawowych rzeczy to jest OK. Jeśli jednak korzystasz wziąłbym to:

Plextor 24x8x16xDVD+RW RTL

110zł

Procek, płyta, dysk - OK

Zasilacz wziąłym 580W/600W, bo karta potrafi trochę wziąć...

(Qba_) #4

CarpeDi3m ,

Proca zmień na i5-3470 - po co przepłacać 80 zł za jedyne 100 MHz więcej? :wink:

Chłodzenia zmieniać nie musisz, boksowy cooler Intela aż tak strasznie nie wyje.

Obudowy wybierz sobie spośród tych: Brutus 410/430, Zalman Z9 (ten nie ma podświetlanych wentylatorów), CM Elite 431. Do tej kwoty to praktycznie jedyne modele warte uwagi, później dopiero za 200 zł masz Gladiusa M40, który moim zdaniem bije wszystkie w/w obudowy na głowę. :wink:

PS. Możesz zmienić napęd na Samsunga, już go mają na stanie. :stuck_out_tongue:

(kacper173173) #5

A ja bym procek zostawił - sam miałem oba procki - i mimo, że ''tylko 100MHz'', to w grach jest nawet 15FPSów różnicy, co 3470 ''dyskwalfikuje'', a 80zł to nie tak dużo - na pewno dłużej mu posłuży, i później będzie trzeba wymieniać...

Dysk warto zostawić - sam go mam i jest bardzo szybki, i w praktyce jego osiągi są lepsze, niż na stronie...

A co do obudowy - owszem M40 jest dobry, ale nie widzę sensu wybierać baaaardzo obudowy - najważniejsze, aby była dobrze wentylowana...

(Qba_) #6

kacper173173 ,

15 fps różnicy? Coś nie chce mi się wierzyć, we wszystkich testach które czytałem (trochę ich było) to różnica wynosi mniej więcej 2-3 fps, w niektórych grach jeszcze mniej.

Chyba, że testy przeprowadzałeś na innych kartach graficznych, wtedy taka różnica jest możliwa. :stuck_out_tongue:

(Jaromir Zurawski) #7

O to 100MHz można podkręcić. 8 dych lepiej dołozyć np. do lepszego chłodzenia, lub GPU.

(CarpeDi3m) #8

Gdybym wiedział jeszcze tylko jak podkręcić to bardzo chętnie.. ;D Alę wydaję mi się, że teraz nie ma takiej potrzeby bo 90%gier poszło by raczej na wysokich =). Czyli mam zmienić zasilacz, tak? I chłodzenie też bym chętnie zmienił żeby mieć spokój na przyszłość.

(Qba_) #9

CarpeDi3m ,

Ja bym zasilacza nie ruszał, jest modularny i ma jedną mocną linię 12V (dla przykładu Deus ma dwie słabsze linie 12V, moim zdaniem lepsza jest jedna mocniejsza). Ale może ja o czymś nie wiem. :stuck_out_tongue:

Poczytaj/pooglądaj sobie recenzje w internecie, jak dla mnie obudowa warta swojej ceny. W wakacje pewnie i ja ją zakupię. :wink:

(CarpeDi3m) #10

No dobra przekonałeś mnie, w ogóle to się okazało, że komp będzie brany za samą kasę chyba, oznacza to że może czas dostawy będzie szybszy :> Czyli tak : http://www.morele.net/inventory/info/ayLDZc/ Jeśli znajdziecie lepsze chodzenie do CPU to mnie proszę poinformujcie o tym ;D A jeśli chciałbym podkręcić procek do np. ponad 4 ghz? To zasilacz już szedł by do wymiany? Pewne jest też to, że jakby zakup się udał to w nie dalekiej przyszłości skoczył bym do komputerowego i kupił 2 wiatraczki 120 mm ;p

(Qba_) #11

Na tej płycie nie podkręcisz procka, jak chcesz podkręcać to musisz zmienić płytę na P67, Z68, Z75 lub Z77.

Chłodzenie na procka raczej nie jest Ci potrzebne, OC nie zrobisz a standardowe chłodzenie aż tak bardzo nie wyje. Jak koniecznie chcesz, to kup Spartana HE924.

(CarpeDi3m) #12

Tak korzystając z okazji co to jest te całe OC? :smiley: Ok.. Czyli ostatecznie i definitywnie zostaje tak: http://www.morele.net/inventory/info/dT8XKh/ ?? Na pewno ten komputer będzie podkręcany ale to jak już trochę pochodzi.. :slight_smile:

(falcon89) #13

Podkręcanie (zwiększanie taktowania podzespołów, procesora, karty graficznej, pamięci RAM).

Do poczytania http://pl.wikipedia.org/wiki/Przetaktowywanie

(rgabrysiak) #14

Cześć

OC to OVERCLOCKING – czyli jak przyspieszyć swój komputer

(CarpeDi3m) #15

Ok, dzięki jak będę miał czas to poczytam.. :slight_smile: A tak ogólnie 100% pewności, że nic się nie będzie ze sobą gryzło? Sorry, że tak kręcę ale w końcu 2500zł na drzewie nie rośnie.. :wink:

(rgabrysiak) #16

Cześć

Jeśli nie zamierzasz go podkręcać to zestaw wydaje się w porządku. Choć może ktoś, coś jeszcze w nim zmieni.