Składam kompa

(Matejo Master) #1

Składam kompa i nie wiem czy to wszystko będzie ze sobą współpracować. I doradźcie jaki procesor bo ten jest chyba zasłaby?

Link: http://atg.site.w.interia.pl/PC.doc

Wszystko jest we Wordzie

(McDracullo) #2

Ja bym wzioł procek athlona. Płytke głowna też gigabyta ale oczywisicie kompatybilna gniazdem (Ram wtedy róweniż przchodzi na zwykle ddr). Dysk na sacie - więcej miejsca w obudowie. :stuck_out_tongue: Co do zasilacza Upewnij sie ze jest on w miare na pozomie i dobrze trzyma napiecie. Jeśli jednak jest jakimś tani chłąmem to lepiej nie ryzykuj i up inna zasilke.

(Matejo Master) #3

A czy:

Procesor AMD Athlon 64 3500 BOX (939 pin) 0,09nm Venice

yp procesora Athlon 64

Typ gniazda procesora Socket 939

Obsługa technologii Hyper-Threading Nie

Częstotliwość taktowania procesora 2,2 GHz

Częstotliwość szyny FSB 400 MHz

Pojemność pamięci cache 512 kB

Będzie lepszy doe tego pentiuma 4?

(Magik) #4

Trafiłeś tym pytaniem na śliski grunt :smiley:

Zwolennicy AMD polecą ci Athlona, zwolennicy Intela polecą ci Pentium.

I w końcu i tak nie będziesz nic wiedział.

Oba procesory są bardzo dobre. Przy okazji - Athlon nie obsługuje Hyper-Threading, ale obsługuje HyperTransport. Czy to przypadkiem nie to samo ?? (pytanie do fachowców).

Patrząc na twoja konfigurację, właściwie można się przyczepić tylko do obudowy.

Odpuściłbym sobie tego Tracera - robią bardzo ładne obudowy, ale to ma działać, a nie wyglądać :smiley:

Moje zastrzeżenia odnoszą się do zasilaczy w nich montowanych - strony producenta nie ma. Na stronie dystrybutora, firmy Megabajt, wyczytać można, iż są to zasilacze TRACER 4 Life. Patrząc na jakość produktów Tracera, omijałbym to szerokim łukiem. Lepiej już kupić obudowę z zasilaczem Modecom-a (chociaż to też nie jest super rozwiązanie - zasilacze Modecom/Feel są dobre, ale nie bardzo dobre), ewentualnie obudowę Modecom-a (niska cena, dobra jakość) i markowy zasilacz, np. Topower (nieco wyższa cena, ale bardzo dobra jakość).

(:: MARIO ::) #5

Power by AMD :smiley:

sis.jpg

(Matejo Master) #6

Co do tej obudowy to zminiłem ją na taką:

OBUFOXATX0002.jpg

Z asilaczem HIPRO 400W, nie znam sie na zasilaczach, ale jak ten jest cienki to będe musiał kupić odzielnie.

(:: MARIO ::) #7

cyrk :stuck_out_tongue: ale sa gusta i gusciki :wink:

bierz bude osobno, a zasilke marokowa :slight_smile: lepiej na przyszlosc na tym wyjdziesz :slight_smile: 400W minimum :wink:

(Zolciak) #8

Nie :slight_smile: HT u AMD to szyna odpowiedzialna za przepustowość pamięci (chyba :D) a HT u P4 to wielowątkowość dzięki której teoretycznie mamy 2 rdzenie :slight_smile: IMO AMD Rulezz szczególnie do zastosowań domowych :smiley:

(McDracullo) #9

HTT (w procach AMD) - http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=53-7 - do poczytania :wink: