Skladam kompa

Mam taka prosibe czy ktos kto sie zna na sprzecie mogl by mi doradzic jakiego kompa mam zlorzyc dla kolesia do 1200 zl oczywiscie na allegro z gory dzieki !

Do czego on ma służyć do gier :?: biura :?: Programowania :?:

Tzn bardziej do gier ale tez zeby byl wydajny.

Za taką cenę to do gier tylko przebudowa,nowego dobrego kompa za to nie kupisz,chyba że wystarczy internet i MP3

Procesor

INTEL PENTIUM 4 3.0 GHz

Nazwa płyty głównaj DELL OptiPlex GX280

Mikroukład płyty głównej Intel Grantsdale-G i915G

Pamięć 512Mb (DDR2-400 DDR2 SDRAM)

Karta video INTEL 82915G/GV/910GL Express Chipset Family (128MB)

Akcelerator 3D INTEL GMA 900

Kasta dźwiękowa INTEL 82801FB ICH6 - AC’97

Dysk twardy ST380013AS (80Gb, 7200RPM, SATA)

Napęd dysków optycznych JLMS DVD-ROM XJ-HD166 (16x/48x)

i jeszcze mi zostaje ok 150-200zl na karte Graficzna troche malo :frowning:

P.S

Jak uwazacie czy ten sprzet jest dobry

N allegro juz dostaniesz radki 9550 za taka cene :wink:

Polecam ta krete :wink:

i jak jednak udalo mi sie cos znalesc

P.S

jak uwarzacie czy ten sprzet warto kupic

to najwięcej kosztuje, poszukałbym mniej wydajnego odpowiednika np. Semprona 2800+ (754) wtedy zmienia sie płyta głowna najlepiej Asus, podejżewam że więcej zaoszczędzisz i będzie można kupić jakąs lepszą grafę,

Nie opłaca się lepiej kupić od razu nagrywarę DVD, Lite-On jakis nowy kosztuje ok 180zł, na allegro napewno coś taniej znajdziesz :wink:

Sempron a 2800+ (754) z jakim zegarem pracuje ?

Tak masz słabą kartę i CD ROM dziwnej firmy,na allegro trzeba cały czas UWAŻAĆ,mogą nawet być kręcone karty,ktoś może np. próbować wcisnąć ci radeona 9200 za większą cenę przekręcając go na radeona 9550,jeśli karta jest modowana,to znaczy,że już była kręcona i przerabiana i pomyśl nad tym Sempronem,jeśli komp ma służyć głównie do gier,nie wiadomo co to za płyta główna - może ktoś taką ma i się wypowie,z kompem jest tak,że za pięć minut można żałować dycyzji zakupu.I najważniejsze jak mocny zasilacz,bierz min 400 watów,innaczej komp może się stale wieszać.

Właśnie te czynniki dycydują o trochę wyższej cenie,jeżeli nie wliczałeś monitora i już go masz to OK.