Składam nowy komputer, prosze o porady

Mam juz laptopa 5 lat i mi sie troche znudził więc postanawiam złożyć nowy komputer:

Karty Graficzne 2 X Evga GeForce 8800GTX 768MB

Ram 2X Geil 2 GB(2X1GB) DDR2 800 DUal chanel KIt Ultra 4

Karta Dzwiekowa Sound Blaster X-Fi Platinium BOX

Namęd LG DVD Recorder GSA-H42L Black Light scribe

Procek Intel Core 2 Duo E6700 2.66 s.755 BOX

Twardziel Seagate ST3320620A 320 GB ATA 16MB

Płyta główna EVGA nForce 680i SLI

Moonitor 21" LCD FPD 2185W Gateway

Mysz i Klawiatura Logitech

Zasilacz Tagan 700W dual engine Tg700 U25

Obudowa Raidmax Ares

prosze o podpowiedzi czy zapomnialem coś dołożyć do tego sprzętu?

Czy wszystko będzie pasować?

Czy karty graf bedą pracowały w trybie dual o łącznej pojemności 1,5 GB

a ile masz kasy na komputer?

tak ale dysk bierz na sata a nie ata :stuck_out_tongue:

no skoro dwie takie same karty i płyta obsługujaca sli to tak :stuck_out_tongue:

tylko czy nie szkoda ci kasy na to ?

spokojnie można jedną karte odłożyć :stuck_out_tongue: i tak wszystko będzie na full chodzić :slight_smile:

nie bierz takiego monitora, ta firma nie zachwyca.

Będą pracowac w trybie sli, można kupić tańszą płytę, na pclabie jest test, między nf 650i a 680 nie ma różnicy przy takich kartach osobiście bym ic nie kupił, zajmą całą płytę ciekawe czy upchniesz kartę dźwiękową, i żrą +grzeją kupił bym jedną lub gts/2900xt później coś z innych rev 65nm, ramy kupił bym a-data/muskin/g.skill/corsair, proc 6600, dysk hitachi (czyt test na purepc) na sata, chłodzenie lepsze niż boxowe np thermalright xp 120, lub coś innego +pasta stg1/as5.

a wszystko bedzie chodzic i czy czegoś nie brakuje w tym zestawie mam 10tys do wydania

tak wszystko będzie razem chodzić :stuck_out_tongue:

ale skoro masz 10 k do wydania to może warto pokusić się o kupno 4 rdzeniowego procka ? ;>

core 2 Q6600

ceny są już od ok 1800 zł

wprawdzie w grach nieodczujesz przyrostu ale jeśli oprócz grania np kodujesz wideo to różnice zauważysz :slight_smile:

Tyle ramu na karcie jest Ci zbędne, chyba że lubisz grać w rozdzielczości powyżej 1600.

Żeby czekać rok/dwa na aplikacje które ten proc w pełni wykorzysta?

Strata kasy.

Za rok dwa nie będzie kupować procka po raz kolejny, pasowało bym ten komp starczył na ok. 3 lata

Ja bym kupił, jak bym, miał kasy tyle.

mam jeszcze jedno pytnanie i ponownie je zadam czy o niczym nie zapomnialem? wszytsko bedzie mi chodzić i jaka karte do sieci bezprzewodowej wybrac na usb?

i jak bedzie wyswietlana pojemnaść dwuch kart?

w windows vista

strata kasy to jest pakować tyle kasy w kompa ;]

bo za połowe tej kwoty kupisz bardzo dobry komp do gier i nie tylko :stuck_out_tongue:

ale skoro już marnować taka kase na PC to osobiście brałbym 4 rdzenie

pozatym nawet jeśli jakis program niekorzysta z wielu rdzeni to masz takie coś jak wielozadaniowośc czyli że możesz odpalić kilka procożernych aplikacji i nic nie będzie mulić ;]

Złączono Posta : 21.05.2007 (Pon) 16:35

ile razy się jeszcze o to spytasz ?

tak wszystko będzie pasować i będzie z tego działający komp nic nie brakuje :?

na pci lepiej :stuck_out_tongue:

a jeszcze najlepiej jak by się udało dostać na pci ex