Składamy PC

tak, tylko to co ci podawaliśmy to był komp sprzed 4 miechów :o

więc w grudniu znowu się zapytaj na forum jakie podzespoły, bo wiele rzeczy się zmieni od lipca :smiley:

To co Cie zaboli najbardziej w tych zmianach, to z pewnością cena. Podzespoły poleciały już ostro w górę przez dolara, a przed świętami na żadną obniżkę nie masz już co liczyć, jedynie może jeszcze skoczyć w górę. Kiepski czas sobie wybrałeś na kupno PC. Tak jak napisał gruchacz , przed samym zakupem zapytaj jeszcze raz, bo możesz się trochę zdziwić.

na razie zdecydowałem się na zestaw z:

HD4850 (lub lepszy)

Q6600

4GB RAM do 300zł za wszystkie kostki (liczba kości ram zależna od ilości slotów)

Co mi tam wydać 200zł więcej… ;/ Proszę o uwagi co do mojego wyboru oraz (jeśli mój wybór jest dobry (zwłaszcza z prockiem)) podanie jakichś dobrych zestawów z wyżej wymienionymi (lub lepszymi) ;] jeszcze napiszę 2 tygodnie przed świętami i zrobię ankietę “Który zestaw najlepszy” ;]

Ale jaki całkowity zestaw?

Kartę to możesz wziąć hd4850 tylko że niereferencyjnego (autorskie chłodzenie + oryginalne oc) np. Palit HD4850 Sonic, jak będzie więcej kasy, to zastanów się nad HD4870.

Procesor możesz wziąć e5200 + chłodzenie do niego i kręcisz podobnie, jakbyś i e8200 wykręcił, wydajność porównywalna, a taniej.

Weź 2x2GB np. Patriot llk (800MHz CL4, 1000MHz CL5 więc w zupełności starczy)

*update* jednak wolę Q6600 ;]

ale q6600 jest przestarzałym procesorem

ale 4 rdzeniowym i można go podkręcić przy dobrym chłodzeniu do 3.2Ghz (informacje z CD-Action)

No i na co Ci taki proc??

Nawet w 50% nie wykorzystasz jego mocy, a co dopiero po OC.

Moim zdaniem to wyrzucanie pieniędzy do kosza jak się nie wykorzystuje mocy CPU.

Następny user, który leci na literki i liczby… a nie na wydajność i oszczędność.

Piksel14 , można podkręcić do 3,6GHz i wciąż w grach podkręcony do 3,6GHz e5200 będzie wydajniejszy, a e5200 można podkręcić jeszcze bardziej. (i przy okazji e5200 będzie ciągnąć dobre 60-100W mniej i będzie wydzielać odpowiednio mniej ciepła no i tak właściwie to z podkręceniem q6600 na takie zegary moze być drobny problem na tych płytach z mocą zasilania cpu).

Co do płyty to MSI P31 Neo2-FR ma w tej samej cenie raida i sprawia lepsze wrażenie estetyczne od ep31-ds3l :wink:

Ja bym brał coś takiego, a jeżeli za mało kasy to bym poczekał i dozbierał :slight_smile:

q6600 był dobry z rok temu :slight_smile:

to już lepie doinwestować do e8400 i go kręcić do 4Ghz

interesuje mnie zestaw z:

Sapphire Radeon HD4670 1GB GDDR3 - 360zł (ceneo.pl)

2GB RAM

procek min. 2-rdzeniowy

nie wiem co z resztą… podajcie jakąś konfigurację sprzętową do 1400zł ;] Chodzi mi o sprzęt który będzie się opłacało upgrade’owac (oczywiście im później tym lepiej :stuck_out_tongue: ). Najważniejsza jest płyta główna - potrzebuję takiej która “wytrzyma” na sprzęcie przyszłości oraz procek żeby karta dobrze z nim współpracowała. ;p

hahaha 4670 z 1GB ramu z szyną 128 bit :hahaha:

Nie zdziwiłbym się gdybyś za tego posta dostał warna… Jeśli coś się nie podoba to napisz co wziąc :confused:

viewtopic.php?f=19&t=267420&start=0

a jak oceniacie ten zestaw:

ASUS P5B

Patriot DDR2 4GB (4x1GB) PC6400 800MHz LLK CL4

Intel Core 2 Duo E8400 lub E5xxx

Gigabyte GeForce 9800GT 1GB DDR3 256bit

nie wiem co z pozostałymi… :confused:

Na jakim monitorze będziesz pracował ?

LG FLATRON W1942T 1440x900 na pulpicie i w grach (nie lubię większych rozdzielczości - nie wiem dlaczego ;p) ;]

To wersja 512 mb wystarczy

Jakie proponujecie zmiany, wszystko dobrze wybrałem? Wystarczy procek 5xxx (no właśnie - co w miejsce xxx?) czy będę potrzebował lepszego? Jaki zasilacz, obudowa, odtwarzacz/nagrywarka…?