Składanie czy kupienie całego zestawy?

No to znajdźcie mi odpowiedni zestaw do około 1000zł,może trochę więcej

Nie kupuj gotowych zestawów.

Według mnie ten zestaw co podał adam jest przyzwoity za tą cenę. Pamiętaj pierwsze przygazanie przy chęci zakupu komputera :

“Nie kupuj komputera w hipermarkecie” ta pseudo wydajność procka Quad 3GHZ + 4GB ramu i geforce 8400 z dopiskiem “super wydajny komputer do gier” po prostu śmiech na sali . Tak jak koledzy wspomnieli wkładane do tych zestawów są tragiczne zasilacze działające praktycznie na słowo honoru , pamięci ram bardzo czesto jakieś noname i co można jeszcze spotkać bardzo słabe chłodzenie procesora również jakieś bliżej nie znane krzaczaste firmy .

Lepiej dopłacić 100-200 zł , złożyć samemu lub poprosić kogoś a nie jak w przypadku made in market wracasz do domu a pokój wygląda tak jak by ci ktoś granat dymny wrzucił przez okno albo zauważasz brak wykładziny :stuck_out_tongue:

Zestawy ze sklepu:

  1. Pomimo gwarancji są to najczęściej śmieci magazynowe (pamiętaj że sklep zarania na takim kompie - marża to często 70%). Leżały gdzieś kilka lat i teraz chcą się tego pozbyć przez zestaw.

  2. Części są źle dobrane, często brakuje portu grafiki, zły zasilacz, oszukańcze nazwy podzespołów.

  3. Większość marketów nie rozpatrzy reklamacji jeżeli nie przytaszczysz sprzętu w oryginalnym opakowaniu.

  4. Reklamacje, serwis ciągną się STRASZNIE długo.

SKładak

  1. Jeżeli kupujesz wszystie częśći w jednym sklepie często sami zaproponują że ci go złożą (łatwiej im wtedy samemu wysłać)

  2. Możesz wybrać to co ci najbardziej pasuje za niższą cenę.

  3. Dostajesz pełne gwarancje często w systemie door-to-door (np. w Agito.pl)

W razie modernizacji łatwiej ci będzie wymienić część a starą sprzedać (brak plomb na obudowie, gwarancja na część a nie na całość)

jak zamówie komputer np w agito to moge im powiedziec zeby mi zlozony przyslali???

W agito nie składają komputerów. Jak żeby Ci złożyli to zamów w apollo.pl

“(łatwiej im wtedy samemu wysłać)”

W apollo akurat trudniej. bo dodatkowo wysyłają i tak pudełka. :slight_smile: