Składanie kompa - aktualne cneny i sprzęt

Witam.

Obecny komputer posiadam już od 4 lat i doszedłem do wniosku, że potrzebuję coś nowego, o lepszych parametrach itp. Szukałem na forum podobnych wątków ale nie znalazłem nic co by odpowiadało na moje wszystkie pytania, i dotyczyło aktualnego sprzętu i cen. Tak więc mam prośbę, proszę o profesjonalną pomoc w dobraniu odpowiednich podzespołów. Trochę się orientowałem i miej więcej wiem co bym chciał mieć w swoim nowym nabytku ale moja wiedza nie jest na tyle wystarczająca by wiedzieć np jaka płyta główna będzie najlepsza dla danego procesora itp.

Tak więc napisze co bym chciał by znalazło się w nowym komputerze:

-procesor: Intel i3 lub i5 <— i tutaj chciałbym prosić o wytłumaczenie dlaczego najlepiej wybrać taki model a nie inny.

-płyta główna: tutaj kompletnie się nie orientuje i zdaje się na Was

-grafika: wiem że chciałbym GeForce tylko nie wiem z której serii najlepiej brać z GTX 2xxx czy GTX4xxx

-ramy: myślę że 2x2gb DDR3 by wystarczyło tylko nie wiem jakie będą najbardziej wydajne i kompatybilne z całą resztą sprzętu

-zasilacz: no właśnie jaka moc będzie potrzebna do dobrego funkcjonowania?

-dysk twardy, obudowę i całą resztę już mam

na to co napisałem chciałbym przeznaczyć ok 2000zł

z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ 430 zł

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 730 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 140 zł

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 460 Cyclone OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/mHDMI 649 zł

Zasilacz: XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU 239 zł

troszeczke przekroczyłem kwote o 188zł,ale wydaje mi się że warto ,oczywiście możesz wziąść procesor bez literki K o 40zł mniej lecz w tej chwili i5k jest najlepszym wyborem

Jaki masz dysk? Może on znacząco wpływać na wydajność Twojego komputera.

dysk to: Samsung HD103SJ 1TB

a jeśli chodzi o pamięć ram to czy nie warto dołożyć i kupic np kingstony o czestotliwości 1600 mhz?

Niebardzo, nie zauważysz różnicy, ale zastanowiłbym się czy nie warto byloby wziąść jakiegoś Radka zamiast geforc’a może byłby taniej :wink:

Kupuje jutro Radeona HD6790.

Podobno bezkonkurencyjny w swojej kategorii cenowej.

ok to dzięki za pomoc:)

a tak przy okazji to chce też wymienić sobie monitor. Wiem że chce mieć 24 cali i pytanko, czy macie coś godnego polecenia?

Ja mam monitor Lg flatron w2246s 23,5 cala i jest świetny !!

Dodane 17.06.2011 (Pt) 13:33

tutaj masz 21,5 cala troszeczke mniejszy od mojego bo nie znalazłem takiego :stuck_out_tongue: :smiley: http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=26688

no a głównie do czego ten monitor wykorzystujesz? do pracy czy gier?

Do grania , filmów i photoshopa !!