Składanie kompa.Nauka z książki

Czy z książek na ten temat można sie nauczyć składać kompy??

Oczywiście że nie :!: :-x

Myślę, że w jakimś stopniu można się tego nauczyć, ale na pewno nie w 100%.

Praktyki są obowiązkowe, by zostać mistrzem :wink:

:-s

Złapiesz podstawy, sprzęt się zmienia, ale praktycznie cały czas, jedziemy na tych samych rozwiązaniach. Najlepsza jest moim zdaniem praktyka :smiley:

Czemu nie jak masz wszystko ładnie opisane z obrazkami i jak masz troszkę wyobraźni to może byś dał rady. Ale nie ma to jak praktyka :slight_smile: Widziałem jakieś zdjęcie że ktoś składał kompa i wentylator dał nie na procka tylko na obudowę. Więc jak masz szansę to przyjżyj się jak to robi ktoś doświadczony żeby nie popełnić takiego błędu.

Nie jestem taki głupi żeby instalować tak jak tamten gostek, wiem że praktyka to podstawa ale chociaż żebym wiedział jaki kabel gdzie i jak i podstawy jak zamontować procek itp.

PS.http://www.allegro.pl/search.php?string … &country=1

Czy nie za tanio są ?? Czy to jakis ■■■■ czy spoko procki chodzi mi czy takie jak podaja w tym opisie??

Misza89 ja bym jeszcze poszukał w necie opisów składania lub nawet może będą jakieś filmy.

Nie musi być zaraz książka, kilka numerów temu w PCFormacie był artykuł o składaniu kompa. Książka nie nadąży przecież za aktualnymi trendami, ani nie będzie miała opisu podłączania kabli dla danych płyt głównych.

A najlepiej to rozkręcić swojego kompa i zobaczyć jak to jest podłączone i co do czego, żeby złapać orientację, nawet jesli będziesz składał nowszego kompa i bedą inne kable(np. od dysków) to i tak nie będziesz już taki zielony.

A co do tych najtańszych c2d to ceny nie są raczej podejrzane. Na komputroniku są zbliżone ceny.

A są jakieś takie filmy na video.google.pl?? Nie wiem jak to po english napisać.

Zazwyczaj jak kupujesz jakieś podzespoły do kompa to jest to wszystko opisane i namalowane co do czego włożyć i jak zamontować , Polacy raczej są uważani za zdolnych fachowców od wszyskiego i jest to troche pobieżnie ilustrowane i opisane, ale np. jak kupowałem podzespoły do kompa w Holandii to wszysko było bardzo pięknie pokazane na kolorowych fotkach , taka jedna instrukcja od podzespołu to bez przesady ale po rozłożeniu zajmowała połowe średniej wielkości pokoju, myślę że troche czytania i troche praktyki i nabiera się wprawy.

Ja się nauczyłem tak:

Kupiłem swojego pierwszego kompa, używanego, bez papierów, instrukcji itp. Zrobiłem duuużo miejsca na stole i rozłożyłem komputer na czynniki pierwsze. Po dwóch dniach znowu działał :slight_smile:

No dokładnie jak ja… tylko ja nie robilem miejsca bo chcialem tylko kabel od zasilania przelożyć… :wink: i tak zaczołęm wyjmowac wyjmować i wkońcu był rozłożony… złożyłem… i nie działął :mrgreen:

Rozłożyłem - złożyłem i działał… :wink: ale stresa miałem… :stuck_out_tongue:

KLIK

Mniej więcej coś o składaniu :lol:

Skladanie kompa jest jak wielka ukladanka i nie jest trudna, ponieważ wszystko gdzies pasuje (oczyiście jezeli podzespoly sa odpowiednio skompletowane :stuck_out_tongue: ) i wystarczy tylko je podpiąć :wink:

ja jakos sam załapałem na swoim kompie (najpierw oglądanie a potem składanie) choc zdarzały się wpadki ze włączyć sie nie chciał itd. ale praktyka to podstawa.popatrz jak to robi ktos doswiadczony a potem popróbój u siebie.

Ja może i bym złożył, tylko boję się zakładać procesor (może się złamać i nie wiem jak nakładać tą pastę termoprzewodzącą :P)

A tak apropos: czy tą pastę nakłada się tylko pod procesor, czy jeszcze gdzię indziej?

Raczej się procesor nie może złamać, co najwyżej “nóżki” albo ukryszyć rdzeń(w starszych konstrukcjach jest najcześciej odsłoniety rdzen, w nowych jest "zakryty)

Tak, żeby minimalnie zakrywała procesor. Pasty ma być niezbyt dużo(jeśli przesadzisz , to procesor nie bedzie odpowiednio chłodzony i temperatura moze drastycznie wzrosnać) Jeśli za mało to tak samo nie dobrze.

Pasta nakłada sie w taki sposób, zeby minimalnie zakryła tylko rdzeń, jesli oczywiscie o o to ci chodzi.

Bardziej chodziło mi o to czy przy motażu np. karty grafiki trzeba gdzieś nakładać tą pastę :slight_smile: .

Oprócz tego nie wiem co się w biosie ustawia po pierwszym uruchomieniu nowego kompa.

http://www.allegro.pl/item120530541_fil … a_pc_.html

Złączono Posta : 24.08.2006 (Czw) 9:12

http://www.allegro.pl/show_user_auction … id=3835558

hee ja tam na zdjęciu widziałem zasiłkę logic :smiley: hee nie wrzucajcie takich zasiłek do swoich bud :stuck_out_tongue:

A czy moge zamieścić ogłoszenie w gazecie o składaniu komputerów?? Czy trzeba mieć jakieś papiery i czy muszę płacić jakiś podatek, spisywać umowy na złożenie kompa??