Składanie kompa.Nauka z książki

(Misza89) #1

Czy z książek na ten temat można sie nauczyć składać kompy??

(Rolnik 666) #2

Oczywiście że nie :!: :-x

(Morgenowsky) #3

Myślę, że w jakimś stopniu można się tego nauczyć, ale na pewno nie w 100%.

Praktyki są obowiązkowe, by zostać mistrzem :wink:

(Thomansinho) #4

:-s

Złapiesz podstawy, sprzęt się zmienia, ale praktycznie cały czas, jedziemy na tych samych rozwiązaniach. Najlepsza jest moim zdaniem praktyka :smiley:

(hajduk123) #5

Czemu nie jak masz wszystko ładnie opisane z obrazkami i jak masz troszkę wyobraźni to może byś dał rady. Ale nie ma to jak praktyka :slight_smile: Widziałem jakieś zdjęcie że ktoś składał kompa i wentylator dał nie na procka tylko na obudowę. Więc jak masz szansę to przyjżyj się jak to robi ktoś doświadczony żeby nie popełnić takiego błędu.

(Misza89) #6

Nie jestem taki głupi żeby instalować tak jak tamten gostek, wiem że praktyka to podstawa ale chociaż żebym wiedział jaki kabel gdzie i jak i podstawy jak zamontować procek itp.

PS.http://www.allegro.pl/search.php?string ... &country=1

Czy nie za tanio są ?? Czy to jakis shit czy spoko procki chodzi mi czy takie jak podaja w tym opisie??

(outca$t.) #7

Misza89 ja bym jeszcze poszukał w necie opisów składania lub nawet może będą jakieś filmy.

Nie musi być zaraz książka, kilka numerów temu w PCFormacie był artykuł o składaniu kompa. Książka nie nadąży przecież za aktualnymi trendami, ani nie będzie miała opisu podłączania kabli dla danych płyt głównych.

A najlepiej to rozkręcić swojego kompa i zobaczyć jak to jest podłączone i co do czego, żeby złapać orientację, nawet jesli będziesz składał nowszego kompa i bedą inne kable(np. od dysków) to i tak nie będziesz już taki zielony.

A co do tych najtańszych c2d to ceny nie są raczej podejrzane. Na komputroniku są zbliżone ceny.

(Misza89) #8

A są jakieś takie filmy na video.google.pl?? Nie wiem jak to po english napisać.

(Zbych ) #9

Zazwyczaj jak kupujesz jakieś podzespoły do kompa to jest to wszystko opisane i namalowane co do czego włożyć i jak zamontować , Polacy raczej są uważani za zdolnych fachowców od wszyskiego i jest to troche pobieżnie ilustrowane i opisane, ale np. jak kupowałem podzespoły do kompa w Holandii to wszysko było bardzo pięknie pokazane na kolorowych fotkach , taka jedna instrukcja od podzespołu to bez przesady ale po rozłożeniu zajmowała połowe średniej wielkości pokoju, myślę że troche czytania i troche praktyki i nabiera się wprawy.

Ja się nauczyłem tak:

Kupiłem swojego pierwszego kompa, używanego, bez papierów, instrukcji itp. Zrobiłem duuużo miejsca na stole i rozłożyłem komputer na czynniki pierwsze. Po dwóch dniach znowu działał :slight_smile:

(McDracullo) #11

No dokładnie jak ja.. tylko ja nie robilem miejsca bo chcialem tylko kabel od zasilania przelożyć... :wink: i tak zaczołęm wyjmowac wyjmować i wkońcu był rozłożony... złożyłem... i nie działął :mrgreen:

Rozłożyłem - złożyłem i działał.. :wink: ale stresa miałem.. :stuck_out_tongue:

(Kpr2877) #12

KLIK

Mniej więcej coś o składaniu :lol:

(Bażant) #13

Skladanie kompa jest jak wielka ukladanka i nie jest trudna, ponieważ wszystko gdzies pasuje (oczyiście jezeli podzespoly sa odpowiednio skompletowane :stuck_out_tongue: ) i wystarczy tylko je podpiąć :wink:

(Bambo 5) #14

ja jakos sam załapałem na swoim kompie (najpierw oglądanie a potem składanie) choc zdarzały się wpadki ze włączyć sie nie chciał itd. ale praktyka to podstawa.popatrz jak to robi ktos doswiadczony a potem popróbój u siebie.

(system) #15

Ja może i bym złożył, tylko boję się zakładać procesor (może się złamać i nie wiem jak nakładać tą pastę termoprzewodzącą :P)

A tak apropos: czy tą pastę nakłada się tylko pod procesor, czy jeszcze gdzię indziej?

(Tommekx) #16

Raczej się procesor nie może złamać, co najwyżej "nóżki" albo ukryszyć rdzeń(w starszych konstrukcjach jest najcześciej odsłoniety rdzen, w nowych jest "zakryty)

Tak, żeby minimalnie zakrywała procesor. Pasty ma być niezbyt dużo(jeśli przesadzisz , to procesor nie bedzie odpowiednio chłodzony i temperatura moze drastycznie wzrosnać) Jeśli za mało to tak samo nie dobrze.

Pasta nakłada sie w taki sposób, zeby minimalnie zakryła tylko rdzeń, jesli oczywiscie o o to ci chodzi.

(system) #17

Bardziej chodziło mi o to czy przy motażu np. karty grafiki trzeba gdzieś nakładać tą pastę :slight_smile: .

Oprócz tego nie wiem co się w biosie ustawia po pierwszym uruchomieniu nowego kompa.

(Meteo17) #18

http://www.allegro.pl/item120530541_fil ... a_pc_.html

Złączono Posta : 24.08.2006 (Czw) 9:12

http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=3835558

(Wigrus1) #19

hee ja tam na zdjęciu widziałem zasiłkę logic :smiley: hee nie wrzucajcie takich zasiłek do swoich bud :stuck_out_tongue:

(Misza89) #20

A czy moge zamieścić ogłoszenie w gazecie o składaniu komputerów?? Czy trzeba mieć jakieś papiery i czy muszę płacić jakiś podatek, spisywać umowy na złożenie kompa??