Składanie kompa z części... wtyczki obudowy!

Witam,

proszę o jakieś info o wtyczkach obudowy, a właściwie ich nazwy. W instrukcji płyty one są inaczej nazwane i nie wiem co gdzie podłączyć.

Podaje kable, jakie sa, jakie oznakowania.

1. Jeden z dwoma zasilającymi końcówkami - czarno-czerwony. Trzeba chyba tylko 1 podpiąć, bo po co 2 skoro idą do 1 końcówki? :stuck_out_tongue:

2. Poczwórny kabel - 4 końcówki: 1. (w kółku 1) +5V 2. (w kółku 1) -D 3. +D 4. (w kółku 1) Ground - Nie wiem od czego jest. Może diody na przodzie obudowy?

3. Poczwórny kabel - 4 końcówki: 1. (w kółku 2) +5V 2. (w kółku 2) -D 3. +D 4. (w kółku 2) Ground - Nie wiem od czego jest. Może diody na przodzie obudowy?

4. Kabel podwójny od głośniczka bez oznaczeń. Przypuszczam, że czerwony +, a czarny -. Ale jak podłączyć - nie wiem. :stuck_out_tongue_winking_eye:

5. Podwójny czarno-biały z jedną końcówką oznakowaną RESET SW - to na pewno reset.

6. Podwójny czarno-zielony z jedną końcówką oznakowaną M/B SW - przypuszczam, że włącznik - ale nie wiem!

7. Podwójny pomarańczowo-biały z jedną końcówką oznakowaną (u góry +, na dole - [pokazuje ktory kabel + a ktory -]) H.D.D. LED - przypuszczam, że od czerwonej diody wskazującej pracę dysku / kompa.

Brakuje mi kabli od 2 portów USB z przodu obudowy i zasilania do 2 diodek, które znajdują się na przodzie obudowy.

Z góry dziękuje za informację. :))

http://helion.pl/ksiazki/abcssk.htm

I co, że niby mam to kupić? Rozumiem jakbym składał kompy co chwile to bym mógł kupić, potem by się utrwaliło. Ale po co mi na 1 raz składania kompa książka? :smiley: Za te 30zł to wolę zainwestować w lepsze chłodzenie czy coś do kompa. :))

Jakbyś co chwile składał kompy, to by Ci książka nie była potrzebna. Jak Ci szkoda na nią te 30 zeta wydaj, to je wydaj na poskładanie złoma i masz po problemie. Nie musisz się wysilać i uczyć na przyszłość przy okazji. Tak zdalnie to raczej nikt nie zaryzykuje poskładania, bo jak sam przez pomyłke chociaż coś zchrzanisz, to nie bedziesz mógł mieć pretensji

Będę miał pretensje tylko do siebie. Tylko chcę o wytłumaczenie pod jaką nazwą na kabelkach kryją się porty USB? Jak mi nikt nie odpowie to rozbiorę przód, sprawdzę jakie kable idą do USB, i będę wiedział gdzie podłączyć bo w instrukcji jest napisane gdzie USB :stuck_out_tongue: