Składanie kompa z części... wtyczki obudowy!


(Mlody993) #1

Witam,

proszę o jakieś info o wtyczkach obudowy, a właściwie ich nazwy. W instrukcji płyty one są inaczej nazwane i nie wiem co gdzie podłączyć.

Podaje kable, jakie sa, jakie oznakowania.

  1. Jeden z dwoma zasilającymi końcówkami - czarno-czerwony. Trzeba chyba tylko 1 podpiąć, bo po co 2 skoro idą do 1 końcówki? :stuck_out_tongue:

  2. Poczwórny kabel - 4 końcówki: 1. (w kółku 1) +5V 2. (w kółku 1) -D 3. +D 4. (w kółku 1) Ground - Nie wiem od czego jest. Może diody na przodzie obudowy?

  3. Poczwórny kabel - 4 końcówki: 1. (w kółku 2) +5V 2. (w kółku 2) -D 3. +D 4. (w kółku 2) Ground - Nie wiem od czego jest. Może diody na przodzie obudowy?

  4. Kabel podwójny od głośniczka bez oznaczeń. Przypuszczam, że czerwony +, a czarny -. Ale jak podłączyć - nie wiem. :stuck_out_tongue_winking_eye:

  5. Podwójny czarno-biały z jedną końcówką oznakowaną RESET SW - to na pewno reset.

  6. Podwójny czarno-zielony z jedną końcówką oznakowaną M/B SW - przypuszczam, że włącznik - ale nie wiem!

  7. Podwójny pomarańczowo-biały z jedną końcówką oznakowaną (u góry +, na dole - [pokazuje ktory kabel + a ktory -]) H.D.D. LED - przypuszczam, że od czerwonej diody wskazującej pracę dysku / kompa.

Brakuje mi kabli od 2 portów USB z przodu obudowy i zasilania do 2 diodek, które znajdują się na przodzie obudowy.

Z góry dziękuje za informację. :))


(Onimusza666) #2

http://helion.pl/ksiazki/abcssk.htm


(Mlody993) #3

I co, że niby mam to kupić? Rozumiem jakbym składał kompy co chwile to bym mógł kupić, potem by się utrwaliło. Ale po co mi na 1 raz składania kompa książka? :smiley: Za te 30zł to wolę zainwestować w lepsze chłodzenie czy coś do kompa. :))


(Bugjo3) #4

Jakbyś co chwile składał kompy, to by Ci książka nie była potrzebna. Jak Ci szkoda na nią te 30 zeta wydaj, to je wydaj na poskładanie złoma i masz po problemie. Nie musisz się wysilać i uczyć na przyszłość przy okazji. Tak zdalnie to raczej nikt nie zaryzykuje poskładania, bo jak sam przez pomyłke chociaż coś zchrzanisz, to nie bedziesz mógł mieć pretensji


(Mlody993) #5

Będę miał pretensje tylko do siebie. Tylko chcę o wytłumaczenie pod jaką nazwą na kabelkach kryją się porty USB? Jak mi nikt nie odpowie to rozbiorę przód, sprawdzę jakie kable idą do USB, i będę wiedział gdzie podłączyć bo w instrukcji jest napisane gdzie USB :stuck_out_tongue: