Składanie kompa

bardzo ciekawe , a do czego mu potrzebny sklep , on chce tylko składać , by było wszystko legalnie i zgodnie z prawem musiał byś zarejestrować działalność gospodarczą co wiąże się z opłatami typu podatki i ubezpieczenie .

więc mogę spokojnie, legalnie składać prywatnie kompy od np znajomych ??

Jak założysz sobie firmę to możesz 100% legalnie. Na lewo też możesz, ale co na lewo to na lewo, na pewno finansowo na tym lepiej wyjdziesz :stuck_out_tongue:

U mnie w osiedlowym sklepie komputerowym za składanie chcą 20-30zł.

czytałeś co napisałem, samo składanie nie jest nielegalne :wink:

2,3 dychy to troche za mało

Widzę, że się cenisz :stuck_out_tongue: 100zł na pewno nie dostaniesz.

A dlaczego nie?

Ja za złozenie kompa od podstaw biorę ok. 50 zł + drugie tyle jeżeli dana osoba zażyczy sobie zainstalowania systemu oraz oprogramowania.

Ja właśnie też składam kompy dla ludzi i biorę 30 zł za złożenie+20 zł za zainstalowanie systemu, sterowników itp. :slight_smile: To dobry biznes miesięcznie zarabiam 200-250 zł :smiley:

a ile czasu zajmuje wam złożenie kompa?

Weź rozłóż sobie kompa na części pierwsze ,stoper i zmierz sobie czas w dodatku przekonasz się czy oby na pewno jesteś w stanie sam złożyć kompa bo znam już parę osób które nie potrafiły wymienić sobie płyty głównej .

no ale tak około ile czasu zajmuje złożenie kompa normalnym tempem

30min-1h

a czy przy składaniu można popełnić błąd który spowoduje jakieś poważne uszkodzenie?

Można uszkodzić procesor, przy zakładaniu coolera.

jezeli zadajesz takie pytania to wspolczuje osobie ktorej bedziesz skladal kompa ( i to za kase)

No jak rzucisz kartą graficzną o podłoge to powstanie poważne uszkodzenie. Składałeś kompa w życiu?

Raczej nie… :stuck_out_tongue:

jasne że składałem tylko że kilka razy i chce się troche podszkolić

Tak, na pewno, jak byś składał to nie pytał byś czy można coś uszkodzić itd.

Dobry poradnik:

http://forum.pcmaniak.pl/sutra66401.php

dzięki, jeśli macie więcej poradników to przesyłajcie linki :wink:

Złączono Posta : 26.04.2007 (Czw) 15:58

nie mogę zobaczyć obrazków w tym linku http://forum.pcmaniak.pl/sutra66401.php