Skladanie komputera do 4000zl

(system) #1

zamierzam złożyć komputer za 3800-4000zł z głównym przeznaczeniem-do gier, niestety nie znam się i licze na waszą pomoc i propozyc

(Roman Atka) #2

http://www.google.com/search?q=jaki+kom ... =firefox-a

(system) #3

brak tematu w danej cenie, jak juz znalazlem cos to nieaktualne, a ceny szybko sie zmieniaja

(Ciupa Michal) #4

sama skrzynkę czy z monitorem??

płyta główna: MSI P45 Platinum

procek: E5200/ E8400

chłodzenie: Scythe Mugen

ram: Patriot LLK 800mhz 2x2GB CL4

zasilacz: Corsair 550 VXEU

obudowa: jaką chcesz b/z

dysk: Samsung F1 640GB

grafa: HD4870

(system) #5

sama skrzynka

(Ciupa Michal) #6

no to zestaw który podałem w moim poprzednim poście jest według mnie ok :wink:

poczekaj jeszcze na inne opinie :wink:

(Mariosti*) #7

Przy takim budżecie można się chyba pokusić na 4870x2 i ze 2 f1'nki do raid'a, albo caviary blue/black też 640gb. No i jako że ramy tanio stoją pomyslałbym nad modelami 1066MHz cl5, pieniądze są a w razie potrzeby będzie łatwiej mocno podkręcić procesor.

Jeśli Kipisz jesteś zainteresowany jakimiś propozycjami obudów, to np cooler master 590 + kilka cichych 12cm wentylatorów wypada ciekawie.

(steemm) #8

dokładnie przy 4k to warto pomysleć o 4870x2 :slight_smile:

co do obudowy to ciekawe także są antec 900 i 1200

(Feelek3) #9

Chyba zapomnieliście co to Nvidia GeForce GTX 280, ta karta jest lepsza od tego radka i tańsza w niektórych przypadkach nawet o 400zł.

(Rdrfear) #10

Jest lepsza, ale tylko w nizszych rozdzielczosciach (zdaje sie do 1280x1024), a potem juz tylko radek...

(steemm) #11

co do wady o pamięciach to ktoś miał koślawe łapy, potrafie wyjąc pamiątki bez wyjmowania karty, ba nawet tego dokonałem bo nie miałem odpowiedniego śrubokręta by odkręcić kartę :slight_smile:

a co do gtx'a280 i tego co napisał felek to jedno nasuwa mi się na myśl fanboy ? :slight_smile:

(Ciupa Michal) #12

buhahaha, nie ośmieszaj się :expressionless:

GTX280 jest lepszy od HD4870 o jakieś 30%, ale w porównaniu z HD4870x2 nie ma najmniejszych szans

no więc GPU to możesz wziąć HD4870x2, a pamiątki albo te Patrioty albo OCZ CL5 1066 2x2GB :wink:

a co do wiatraczków to Fander'y 12'stki albo Acutake też 12'stki (tak ze 3)

a obudowa to już twój wybór :smiley:

a dyski to jak potrzebujesz duuuużo miejsca to weź 2x Samsung 640GB, a jak 640GB wystarczy to weź 2x Samsung 320GB (w RAID)

(Blotny) #13

Ale w każdym bądź razie problem z tym jest. Ale co do decyzji pozostawmy kupującemu.

P.S.

Cieszę się że uwieczniłeś mój post, bo ktoś życzliwy go usunął.

(Mariosti*) #14

plunio7 , Resetowanie biosu przyciskiem to duży problem...A z kolei nieużywalne porty sata to mniej znacząca wada od nisko osadzonych slotów na pamięci :] Poczytaj najpierw co cytujesz, bo to robi się śmieszne, nie dziw się że potem takie posty są usuwane...

(Blotny) #15

Mariosti* , no nie wiem. Rzadko kiedy tyle "SATÓW" jest potrzebne. Natomiast na płycie MSI jest mniej tych portów, wiec to nie jest jakaś znacząca wada. Kupując P45 Platinium masz po prostu i tak mniej.

(Mariosti*) #16

plunio7 , 8 portów sata u msi nie jest wg ciebie równe 8 portom sata u asusa? Ciekawe...

A tutaj recenzje w których nie uznają za istotne wady rzeczy trywialnych nadających się tylko do karmienia trolli... :stuck_out_tongue:

http://www.overclockersclub.com/reviews ... uxe/22.htm

http://www.overclockersclub.com/reviews ... num/21.htm

(Blotny) #17

Mariosti* , popatrz na obie płyty i sam sobie odpowiedz.

Co do recenzji. Wynika z nich, że płyty są prawie równe... Więc za bardzo nic nie pomogą.

Na chwilę obecną kończę, swoje zdanie wyraziłem, co powinien kupić. Dalej będę "SPAM`ować", jak sytuacja tego będzie wymagać.

(Mariosti*) #18

plunio7 , a starasz się wszystkich utwierdzać w przekonaniu iż asus jest najlepszy na świecie, nie zauważając jego wad konstrukcyjnych... Dlatego też te recenzje są rozstrzygające, jedna i druga płyta dostała złote oceny.

(mati75) #19

Mariosti* , nie wytłumaczysz mu. plunio7 , ta płyta to najgorszy model asusa.