Składanie komputera do gier (PC)

No chyba, że tak :smiley:

A w sumie dlaczego my na to patrzymy, bo nie pamiętam :D?

Na wydajność karty graficznej wpływ ma szerokość i szybkość magistrali. U Ciebie jest wszystko ok.

A dużo mi ta karta da?

Więcej niż obecnie. Nie mam na myśli kart graficznych zintegrowanych z płytą główną. W przypadku gier występuje wiele zależności, jak chociażby RAM u Ciebie jest 2GB jeżeli masz system 32 bitowy to dałbym jeszcze w slot 1 GB, jeśli 64 bity to nawet 2GB lub więcej.

Hmmm… a taka gra jak np. risen pójdzie mi na dobrych detalach po zmianie karty? A kiedy bym RAM kupował (mam system 32 bitowy), to jaki polecicie?

Podaj dane aktualnych kości (albo rozkręć komputer i zrób zdjęcie naklejki na obecnym RAMie)

Rozkręcać to mi się nie chce, ale przepiszę to co jest napisane na opakowaniu:

Kingston

KVR800D2N5/1G

1GB PC2-6400 CL5 240-Pin DIMM

To będzie na tyle ( mam 2 kości, każda po 1gb )

Są dwie opcje : dokupienie dwóch kości :

http://www.camino.pl/dimm-pc-800-ddr2-1 … 21114.html

Albo zakupić 2x2GB nowych :

http://www.ceneo.pl/1798576

A czy ta cała operacja z kupowaniem obudowy, karty graficznej i RAM-u się opłaca?

Obudowa tak, bo w przyszłości możesz wpakować inne części, grafikę też przemontujesz. Zastanowiłbym się nad RAM-em, jak chcesz w najbliższej przyszłości kupić coś lepszego to może od razu wziąć płytę pod AM3+ oraz RAM na DDR3?

Fundusze mam ograniczone ^^, więc płyta raczej w grę nie wchodzi.

A i z tą opłacalnością, to trochę bardziej o takie coś mi chodziło - czy kupować to wszystko, czy mi to naprawdę pomoże i czy jest warte wydania 800 zł.

Obudowa zapewni lepszą wentylację, czyli mniejsze temperatury - jak masz obecnie badziewną to warto wymienić.

Większość gier wymaga już min. 3GB RAM, a zaleca 4GB - tylko pamiętaj, że musisz wtedy mieć 64-bitowy system :slight_smile:

Grafika musi być :smiley:

Czyli warto?

Czy jakaś inna, lepsza opcja jest?

Czekaj, spójrzmy na twój zestaw :

Procesor : lepszy byłby Phenom ale Athlon też nie jest zły, nie wymieniałbym go (na razie, wszystko zależy od ciebie - czy kupujesz sprzęt raz i czekasz aż się zestarzeje, czy robisz upgrade systematycznie, czy pompujesz tam pieniądze - dopiero za np. rok, półtora i kupić coś (nie wiem co, bo nie wiem jakie procki wyjdą w 2012/13)

Płyta główna : szkoda, że nie na DDR3 ale nie jest najgorzej, moim zdaniem może być do czasu, aż nie tkniesz procesora

RAM : lepiej dokupić 2x1GB za 100zł, niż kupić 2x2GB za 170zł, strata pieniędzy a i tak będzie chodzić - myślę, że więcej niż 4GB potrzebne ci nie będzie, a jak przestanie wystarczać to będziesz miał już inną płytę głowną :smiley:

Dysk twardy : OK, mała pojemność ale jak Ci starcza to nie warto zmieniać, mi by nie wystarczył :wink:

Obudowa : podzespół klasyfikujący się do wymiany, z tego co widzę to ten Modecom nie ma dobrej wentylacji :slight_smile:

Zasilacz : niby Feel III to nie jest już taka padaka jak wcześniej, ale opinie są mieszane :wink:

Grafika : żeby sobie pograć absolutnie do wymiany :slight_smile:

Patrzę to kupiłbym na twoim miejscu RAM (ten co podałem za ok. 110zł, żeby pasował do tych co już posiadasz), karta graficzna na tego Radeona (właśnie, na którego w końcu się zdecydowałeś - HD6770?) ok. 420zł. Zastanawiam się czy zamiast obudowy nie lepiej polecić wymianę zasilacza, może ktoś inny się wypowie - opinie mieszane, ale wymieniłbym najpierw - np. na Fractal Design Integra, OCZ Stealthxstream 2, XFX Core 450W (XFX P1-450S- XXB9 ) <-- tylko ta wersja :wink: A obudowa to puszka, ale można by z nią poczkeać :smiley:

To moja skromna opinia, można hejtować :wink:

wybrałem HD6850 - kiedy już to na maksa :P…

Co do zasilacza to raczej poczekam, bo z tego co widzę drogie są trochę.

Dobry wybór :wink:

Na twoim miejscu wymieniłbym wpierw, bo nie wiadomo jak się zachowa ten zasilacz a chyba szkoda by było popalić nowy zakup :>?

więc -

  • najpierw zasilacz

  • potem karta

  • następnie RAM

  • i obudowa

tak?

Tak jest :slight_smile:

Przed modernizacją sprzętu musisz wiedzieć czy Twój zasilacz uciągnie.

  1. czy ma wystarczającą ilość Wat

  2. czy ma odpowiednie natężenia ( ampery )

No tak, ale wiadomo że Feel III do najlepszych zasilaczy nie należy i warto zmienić :wink: Bynajmniej ja nie ryzykowałbym podpięciem karty za ok. 650zł :wink:

Dodane 22.11.2011 (Wt) 6:53

No tak, ale wiadomo że Feel III do najlepszych zasilaczy nie należy i warto zmienić :wink: Bynajmniej ja nie ryzykowałbym podpięciem karty za ok. 650zł :wink: