Skladanie komputera

jeśli idzie o zasilacz: Znaczącej różnicy nie ma, Chieftec też bardzo dobry producent.

Nagrywarkę masz dobrą, lepszą od tej którą podałem :slight_smile:

Więc teraz cena za zestaw to około. 1065 zł :stuck_out_tongue:

Różnicy w zasilaczach nie ma, obydwa są w tej cenie dobre :wink:

No i bardzo mnie to cieszy. Nie musze kupywac nagrywarki, zasilasz ktory podalem jest rownie dobry, z taka korzyscia dla mnie ze posiada go moj sklep w miescie, a w nim kupie wszystkie komponenty, bez zbednej oplaty za przesylke :))

Zestaw który podałem na chwilę obecną 1050zł. Można zmienić na płytkę główną którą sam mam za 300 zł:

http://www.agito.pl/plyty-glowne/asus-m4a785t-m.0.359681.html

Jak dla mnie jest fajna, przejrzysta i wystarczy jak na twoje potrzeby. To zmniejsza koszty o 50 zł, czyli

1000 zł!!

Zestaw na chwilę obecną

Procesor:

AMD Athlon II X3 455 /3.3GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/

około 300 zł

Płyta główna:

Asus m4a785t-m

300 zł

Pamięć RAM:

Goodram DDR3 4096MB 1333MHz CL9.0

około 65 zł

Zasilacz:

Ten chieftec który podałaś

125 zł

Karta graficzna

Vertex radeon hd4830 1 GB ddr3 256 bit

240 zł

Myślę, że cie zadowoli. Chyba nie ma sensu nic już podmieniać. Na upartego karta graficzna mogłaby być używana za niecałe 200 zł,

a płytę główną dało by radę dać słabszą, ale po co ? To co podałem to w miarę przyszłościowe rozwiązanie.

Ta plyte glowna co podales - Asus m4a785t-m - to ona ma SATA ?

Bez głupich pytań ;D Oczywiście że ma SATA. Sam ją mam, kupowałem kompa 4 lata temu za 3500 zł, teraz cena wynosiła by ok. 800 zł mniej

lecz płytka ma wszystkie potrzebne wejścia. USB To chyba 2.4 ma, ale to 3.0 / 3.1 to jak dla mnie bajer.

Ok, a ocb z wbudowana karta graficzna ? Na tej plycie glownej Asus’a ?

No że standardowo masz tam taką karte graficzną wbudowaną, one są zazwyczaj strasznie słabe,

do gier itp. wymagane są normalne karty graficzne. Dla przykładu:

mój hd4870 ma 512 mb ddr5 256 bit taktowanie 800/1000

a taka integra mogła by mieć

128-256 mb ddr2/3 128 bit i taktowanie przypuśćmy 300/550

Takie zintegrowane karty wystarczą Ci do przeglądanie WWW, czy gier typu pasjans :smiley:

Czyli tak jakby, w kompie siedza dwie karty graficzne ? Jedna wbudowana, druga kupiona normalnie, oddzielnie ?

Tak. Oczywiście jak masz normalną kartę graficzną to logiczne że wyłączasz tą zintegrowaną. Można to zrobić w BIOS’ie lecz jeśli

się nie wyłączy tej zintegrowanej karty to nic złego nie będzie się działo.

Jeszcze jedno pytanko… kompa podlaczam normalnym kablem zasilajacym 250V ? Ten standardowy, gruby czarny.

Tak. Wpinasz go do zasilacza, i działa :smiley:

Nie o to mi cohdzilo ^^, nie zebym kompa nie umial podlaczyc, hahah, chodzilo mi to zeby uciagnal zasilacz wszystko xd

hihi :stuck_out_tongue: Zasilacz jest markowy, uciągnie ten sprzęt na 100% i jeszcze mu może jakiś zapas zostanie.

Dobra to kupuje te wszystkie czesci i lecimy, Jak wystapia jakies problemy, albo bede mial jakies pytania, to bede tu pisal. Teoretycznie temat zamkniety, bo zestaw mam :slight_smile:

Dzieki wielkie wszystkim, ktorzy pomogli mi w tym temacie.

W razie gdybyś nie miał u siebie w mieście tych części, to polecam zamówienie WSZYSTKICH na agito.pl

Mają tragicznie tanie ceny, a jak zamówisz dajmy na to z 10 rzeczy naraz, to koszt przesyłki będzie wynosił

nadal 20 zł :stuck_out_tongue:

Ej danni, czy ta plyta glowna tez moze byc ? http://www.sklepzeto.pl/pg-sam3-asus-m4 … x-box.html nie znalalem dokladnie tej, ktora podales, ale podobna tez Asus . Powiedz, slabsza, lepsza ?

editL Oraz czy jesli karta graf jest DDR5 to plyta glowna tez musi byc DDR5 ?

Nie. To nie ma nic do rzeczy, to jest jakby typ pamięci, nie wiem jak to prościej napisać

Czyli moge np miec plyte glowna DRR5 a karte graf se kupic DDR3 ? I na odwrot ?

Tak. Tylko że jak brać kartę graf DDR3 to koniecznie 256 bit.