Składniki systemu windows

Czy możecie mi napisac jakiego i w jakis sposób mogę odinstalowac niepotrzebne składniki systemu (np. IE, messenger) bo wiem że są także jakieś ukryte programy których sie nie używa itp…

Opcję dodawania, usuwania etc. niektórych składników systemu Windows jest dostępna w Panelu Sterowania >>> Dodań lub usuń programy >>> (po lewej stronie) Dodań/usuń składniki systemu Windows >>> Dalej jest wybór i wystarczy postępować według poleceń kreatora.

Nie radzę próbować odinstalować przeglądarki Internet Explorer ponieważ bardzo trudno jest ją usunąć z systemu, a nawet jeśli usuniesz ją poprzez Dodaj/Usuń Składniki systemu Windows to np. zostanie kilka plików od niej itp. Pomijam już fakt, że wiele programów (np. komunikatory internetowe Tlen czy Gadu Gadu) potrzebują IE do prawidłowego działania.

Messenger’a możesz usunąć także na inne sposoby. Np. poprzez start >>> uruchom >>> Polecenie:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

lub programem Xp-AntiSpy PL.

A programy usuń te, których po prostu nie używasz… :wink:

aa gdzie znajde kiste co lepiej zostawic a co moge smialo usunac? znajde w ogole takowa?

XPLite, tyle ze nie jest darmowy ale bardzo dobry (odpalasz raz, wywalasz i odinstalowywujesz program i masz i jego i zbedne skladniki z głowy

ja polecam programik XPLite juz nie pamietam czy jest platny czy nie, ale mozesz w nim wywalic prawie wszystko

http://www.litepc.com/xplite.html

tylko radze uwazac! !!

Tak takich list jest wiele w necie ale tak naprawdę odchudzanie windy i to co z niej usunąć zależy tylko od ciebie.

TU masz szczegółowy opis jak sobie poradzić z wieloma problemami.

A TU masz jeszcze dużo, dużo więcej ciekawostek o optymalizacji XP-eka

ak6

przerabiałem to, dzieki

głównie chodzi mi o to że, kupiłem nowego kompa, a włącza się dłużej niżstary i to mnie boli, mimo to że jest 5 razyszybszy, ta sama optymalizacja, to włącza się dłużej :frowning:

no bo to tak jest, im wiecj masz tym wiecej windows zezre, moj duron 1.2 tez szybciej sie wlacza niz x64 athlon 3.0, chociaz odtatnio to wywalilem wszystko z windowsa i mam tylko 14 procesow i troche szybciej jest :slight_smile:

no właśnie nie wiem co moge odinstalować i co nie posiesie ze soba jakichś konsekwencji

bo im mniej windows musi wrzeczy wczytac/uruchomic tym szybciej się włącza

wklej loga to moze sie cos wywali

ja ci moge powiedziec co ja wylaczylem, a raczej co zostawilem, bo mowie ci 14 procesow tylko

ok to jest screen z ■■■■■żera zadan, jak możesz to napisz co, i jak usunąć

http://img409.imageshack.us/my.php?image=1fu8.jpg

Umnie radykalnie pomogło przełożenie zworek w dyskach ide w pozycję cs . O ile oczywiście masz takie dyski.

wklej loga z HijackThis bo z managert to raczej nic nie wiadomo :frowning:

as your wish :slight_smile:

loga masz prawie jak mojego hehe

zawsze mozesz wylaczyc przywracanie systemu, raportowanie windowa, pomoc i obsluge techniczna w uslugach

bo nic wiecej mi do glowy nie przychodzi

ewentualnie (ale pewnie tego uzywasz) mozesz wywalic

winstylerthemesvc.exe is a process belonging to TuneUp Utilities. This is a non-essential process. Disabling or enabling it is down to user preference.

no i jak ci bedzie dalej smigal HACE to ten wpis tez wywal:

jak sie dokładnie nazywaja te usłgui ?

przywracanie narazie sie przyda bo kombinuje z windowsem…

a tych

nie mogę sfixować ;/

a to HACE to jest potrzebne :wink:

Start >>> uruchom >>> services.msc >>> Po prostu usługa Pomoc i obsługa Techniczna oraz Usługa raportowania błędów.

Poczytaj: Optymalizacja i odchudzanie XP, Oraz tips’n’tricks’n’fix

Rozumiem, że chcesz się tego pozbyć (usunąć) ale niestety nie możesz.

Otóż najpierw trzeba zatrzymać te usługi, a potem skasować ponieważ sam FIX w hijacku w tym przypadku nic nie da. Proszę więc wybrać start >>> uruchom >>> cmd >>> wklep:

sc stop StarWindService

sc delete StarWindService

sc stop TUWinStylerThemeSvc

sc delete TUWinStylerThemeSvc

A potem tylko wystarczy skasować foldery po programach i ewentualnie wpisy w hjt (jeśli będą w co wątpię).

Start >>> uruchom >>> msconfig >>> zakładka Uruchamianie >>> możesz odznaczyć:

Poza tym widzę, że masz Messenger’a, a jeśli z niego nie korzystasz to go usuń (instrukcja w moim pierwszym poście w tym temacie).

a to nie działa ;/

W takim razie może spróbuj wydać te polecenia spod trybu awaryjnego.

Jeśli nie to pozostają dwa rozwiązania:

  1. Start => Uruchom => wpisz services.msc => zatrzymaj i wyłącz usługę TuneUp WinStyler Theme Service następnie odpalasz HijackThis Misc Tools => Delete NT service => wpisz TUWinStylerThemeSvc => Ok i zresetuj komputer.

  2. Pobierasz Gmer’a.

W Gmerze:

  • W zakładce CMD z zaznaczoną podopcją CMD.EXE wlej:
  • Klikasz na Uruchom i resecik

Oczywiście przed zabraniem się do któregoś ze sposobów przedstawionych powyżej spróbuj w zwykły sposób odinstalować program.

a co zrobic jezeli mam drugi system Viste, ktory zainstalowal mi sie na dysku D(partycja nie aktywna) i po odinstalowaniu zostalo sporo plikow nie usunietych, ktorych wogole nie moge wywalic ???

probowalem juz ulockerem i nic .