Sklejanie obrazków - podobne do robienia panoram

(Klapson) #1

Witam,

czy istnieje program, który z pociętych kawałków skleiłby jeden wielki obraz, taka odwrotność ImageCutterów, Splitterów.

Na przykładzie. Mam takich pięć obrazków:

30005210.th.jpg

99769613.th.jpg

24324884.th.jpg

42784106.th.jpg

10219103.th.jpg

Chciałbym, aby wynikiem działania takiego programu było coś w tym stylu:

allnf.th.jpg

Ten ostatni obrazek zrobiłem "ręcznie" w Paint.NETcie, mi oczywiście o coś bardziej automatycznego :slight_smile: z rozpoznawaniem, itd.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

(nonpix) #2

Istnieje i robi to dobrze :smiley: .

Nazywa się Panorama Maker (firmy ArcSoft).

Warunkiem prawidłowego sklejenia jest taka sama rozdzielczość obrazków (np 1462 x 708), poza tym obrazki do sklejenia muszą mieć część wspólną w miejscach sklejenia (muszą na siebie zachodzić) ... robi się to dokładnie tak jak skleja się zdjęcia do panoramy. Mimo tego, że program jest po angielsku obsługa jest bardzo prosta.

Z tego co widzę,załączone obrazki powinny połączyć się bez problemu.

(Kaze) #3

Niezły jest też Autostitch. Sklei automatycznie te zdjęcia, bez potrzeby wskazywania punktów kontrolnych itp. (spróbowałem i połączył je tak samo jak Ty zrobiłeś to ręcznie). W ustawieniach podaj w procentach rozmiar pliku wynikowego (domyślnie ma 50%).

Co prawda jest to to demo wersja, ale działa bez żadnych ograniczeń, nawet czasowych...

(nonpix) #4

Panorama Maker robi to też automatycznie bez wskazywania punktów kontrolnych. Wystarczy tylko, jeśli one są na zdjęciach (skanach).

(Klapson) #5

Dzięki za propozycje.

(Vronahau) #6

Spróbuj darmowego Hugina, ma prosty interfejs i jest dostępny niemal na każdy system. Ja sam go używam i nic więcej nie potrzebuję do sklejania panoram sferycznych i cylindrycznych. Hugin