Sklejanie obrazków - podobne do robienia panoram

Witam,

czy istnieje program, który z pociętych kawałków skleiłby jeden wielki obraz, taka odwrotność ImageCutterów, Splitterów.

Na przykładzie. Mam takich pięć obrazków:

30005210.th.jpg

99769613.th.jpg

24324884.th.jpg

42784106.th.jpg

10219103.th.jpg

Chciałbym, aby wynikiem działania takiego programu było coś w tym stylu:

allnf.th.jpg

Ten ostatni obrazek zrobiłem “ręcznie” w Paint.NETcie, mi oczywiście o coś bardziej automatycznego :slight_smile: z rozpoznawaniem, itd.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Istnieje i robi to dobrze :smiley: .

Nazywa się Panorama Maker (firmy ArcSoft).

Warunkiem prawidłowego sklejenia jest taka sama rozdzielczość obrazków (np 1462 x 708), poza tym obrazki do sklejenia muszą mieć część wspólną w miejscach sklejenia (muszą na siebie zachodzić) … robi się to dokładnie tak jak skleja się zdjęcia do panoramy. Mimo tego, że program jest po angielsku obsługa jest bardzo prosta.

Z tego co widzę,załączone obrazki powinny połączyć się bez problemu.

Niezły jest też Autostitch. Sklei automatycznie te zdjęcia, bez potrzeby wskazywania punktów kontrolnych itp. (spróbowałem i połączył je tak samo jak Ty zrobiłeś to ręcznie). W ustawieniach podaj w procentach rozmiar pliku wynikowego (domyślnie ma 50%).

Co prawda jest to to demo wersja, ale działa bez żadnych ograniczeń, nawet czasowych…

Panorama Maker robi to też automatycznie bez wskazywania punktów kontrolnych. Wystarczy tylko, jeśli one są na zdjęciach (skanach).

Dzięki za propozycje.

Spróbuj darmowego Hugina, ma prosty interfejs i jest dostępny niemal na każdy system. Ja sam go używam i nic więcej nie potrzebuję do sklejania panoram sferycznych i cylindrycznych. Hugin