Sklep komputerowy - czego oczekujecie od sprzedawcy?

(Emugly) #1

No właśnie, czego statystyczny klient oczekuje od takiego sprzedawcy?

Wiadomo żeby zostać dobrym sprzedawcą trzeba mieć to coś oraz doświadczenie. Ale to nie wszystko choć najważniejsze. Może znacie jakieś poradniki w internecie dot. tego tematu, albo po prostu podzielcie sie wlasnym doswiadczeniem i czego wam brakowalo gdy kupowaliscie czesci czy komputer.

Z gory dzieki za wszystkie konkretne przyklady i argumenty.

(Airborn) #2

wiedza, otwartość, łatwość komunikacji interpersonalnej, estetyczny wygląd, zainteresowanie klientem, odpowiednia "mowa ciała"

(Zbych ) #3

Ja oczekuje od sprzedawcy aby prawie wszystko miał w sklepie a takie sklepy komputerowe jest naprawde ciężko znaleść, przważnie na podstawowe składniki kompa(procesor,płyta gł. pamięci , dysk,) trzeba czekać 2-3 dni , obecnie mam już taki sklep upatrzony do którego kiedy bym nie zajechał dostaje co chce od ręki , sklep funkcjonuje na zasadzie umowy z hurtownią , poprostu to co najbardziej popularne przywożą do sklepu , hurtowni płacą dopiero wtedy kiedy dany towar sprzedadzą, a kiedy dłuższy czas nie sprzedają danego podzespołu oddają lub wymieniają na nowszy sprzęt

Jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy, to najważniejsza jest wiedza sprzedawcy, oraz to jak ją wykorzystuje.

Znam jednego, który wiedzę ma dużą, ale jeżeli trafi na klienta i zauważy że ten nie bardzo się zna, to wciska mu co tylko popadnie, bybleby tylko pozbyć sie zalegającego sprzętu, albo jak najwięcej wyciagnąć (ostatnio widziałem jak do nowego komputera wcisnął gościowi Win98).

Znam też innego, który jeżeli trafi mu się "zielony" klient, wypyta do czego komputer będzie mu potrzebny i tak wszystko dobierze, żeby klient nie przepłacił.

Może ten drugi teoretycznie mniej zarobi, ale zaufanie klientów to podstawa i do niego ludzie chętnie wracają później.

Wygląd chyba aż takiego dużego znaczenie nie ma w tej branży.

(Sawyer47) #5

Dla mnie najważniejszymi cechami są: wiedza i uprzejmość dla klienta.

Żeby tanio było!! =]

(Zzz232) #7

fachowo, uczciwie, milo, tanio