Sklep komputerowy - pytanie o oprogramowanie

Witam po długiej nieobecności :wink:

Wiec juz nakreślam całą sytuację : mamy sklep komputerowy, przychodzi osoba z życzeniem przeinstalowania systemu windows i :

  • czy można zainstalować ta samą wersję legalną oczywiscie która zakupiłem na własne potrzeby - bo przecież koszt takiej usługi u nas kosztuje w granicach 30-50 zł mniej więcej… więc chciałem zapytać na jakiej to się odbywa zasadzie…

ps. na marginesie - dlaczego zawsze wersja która instalują po podlączeniu do internetu pokazują ze ich windows jest piracki…

Drugie pytanie jeszcze o pakiet office - też jeśli ktoś się orientuje na jakiej zasadzie można instalować na innych komputerach to bym prosił o podpowiedz

Bo inna sprawa jeśli ktoś chce legalny z kodem i dokumentami - wtedy zamawia się taki i interesant ma wszystko co chce… oczywiscie drożej…

Podpowiedzcie na jakiej zasadzie odbywa się to wszystko…

Na takiej że Windowsa mozesz wgrać tylko na jedno stanowisko a nie na kazdy komputer kto Ci przyniesie do servisu bedziesz instalował to samo :slight_smile: To jezeli ktoś ten chce zainstalowania Windowsa za 30-50zł to niech idzie tam gdzie instalują piraty…

Nie można, Twoja wersja przeznaczona jest na jedno stanowisko jeżeli już raz została aktywowana, na innym komputerze bedzie wykazawana jako pirat.

no ok właśnie też mi się tak wydawało -

a teraz w świetle prawa - jak mogą tak w sklepach instalować i sie niczego nie boja ?? żadnej odpowiedzialności za to nie ma ?

pytam bo mam zamiar uderzyć po części w tym kierunku…

Mam wrażenie że nie wiesz gdzie i co piszesz

nie dlaczego ? ja nie mam tutaj na myśli jakichś nielegalnych zysków…

poprostu pytam dlaczego “konkurencja” tak postępuje czy to nie jest nielegalne…

Jest nielegalne, a dlaczego to się juz ich spytaj.

Mhm to tylko chciałem wiedzieć…

A no i pytanko : orientuje się ktoś jakiś paragraf na to ?

Kolejne pytanko o te oprogramowanie jeszcze : czy u Was w mieście też wygląda to w taki właśnie sposób, że przeinstalowanie odbywa się na takich zasadach ? Czy tylko u mnie tak jest…ale wątpię…

http://www.prawoautorskie.elk.pl/piractwo.php

Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83

Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

to ja już nic nie rozumiem… Jeśli jest to nielegalne i przecież to może dość szybko wyjść czemu w każdym serwisie nawet po wpisaniu w google znajdziemy w cennikach za usługę przeinstalowania systemu >40 zł … przecież ludzie dostają za tą cene ewidentnie pirata… bo oryginal jest znacznie droższy niż cena tej usługi…a przeciez sprzdawca (serwisant) nie bedzie dokładać za życzenia klienta… niech mi ktoś to racjonalnie wyjaśni…

No tak przeinstalowanie Windowsa kosztuje prawie wszędzie 20-50zł pod warunkiem ze masz swojego oryginalnego Windowsa lub kupisz u nich licencję na Windowsa a to co ogłaszają w internecie jest zgodne z prawem to jest ich cena jaka pobierają za instalacje Twojego Windowsa…

a mógłbyś to rozszerzyć trochę ?

Racjonalnie to przynosisz swoją płytke z systemem i serwisant inastaluje ci ów OS za te właśnie 50 zł.

Dokładnie ajeżeli swojej płytki ktos nie posiada to może kupić sobie odrazu w sklepie Oryginalnego Windowsa jeżeli takiego nieposiada bo jak ktoś z Piratem przyjdzie i zechceżebymu wżucił to często odmawiają instalacji a 50zł to kosztujesama usługa zainstalowania nie Windows…

a co znaczy ten wykup licencji ? to jest takby kupic całego windowsa ? czy tylko ten dokument na niego o legalności ??? i jakie sa tego koszta moze ktos sie orientuje ?