Sklep nie chce mi dac nagrywarki!

(Marus18) #1

Witam

panowie ponozcie mi oddałem do sklpeu nagrywarke dvd nec na gwarancji i powiedzieli mi ze mam czekac dwa tygodnie. Nagrywarka nie czytała mi płyt dvd i nie nagrywała. Dzis mija juz 4 tydzien i nagrywarki nie mam bo jeszcze nie dostali a dwa tygodnie temu była tylko ze naprawiona wiec powiedzialem zeby sobie ja wzieli “ku…” bo firma fima NEC posiada gwarancje 2 letnia obejmujaca wymiane sprzetu, a nie naprawy. I teraz codziennie mi mowia ze niby tam dzwonia ale nie moga sie dodzwonic, ze nagrywarka zaniedlugo bedzie i wogole pierdoly gadaja. Co mam zrobic zeby ich postraszyc bo chodzi o to ze w tym sklepie podobno robia przekrety, wałki i wogole obsługa tego sklepu nic sobie z tego nie robi a kierownik to tez jakis złodziej. Co ja mam zrobic zeby zaczeli mnie traktowac na powarznie a nie jak 19 letniego klienta ktory bedzie czekał ta długo jak oni beda chcieli ??

(sdar) #2

W takich sytuacjach dobrze jest skontaktować się z odpowiednim oddziałem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Można tam uzyskać bardzo konkretne wsparcie w konkretnych sprawach (sam korzystałem z ich pomocy przy problemach z uznaniem reklamacji).

Zajrzyj na stonę UOKiK gdzie znajdziesz sporo informacji i telefony do poszczególnych delegatur, lub na stronę Stowarzyszenia Konsumentów Polskich gdzie możesz zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu lub zadać pytanie na forum.

(qrczak13) #3

Zadzwoń do serwisu. A z szefem tego kierownika nie można pogadać?

(system) #4

w gwarancji jest dokładnie napisane w jakim czasie ma zostać usunieta usterka. jezeli producent tzn serwis dokładnie nie umie tego naprawić powinien na druku napisać przyczynę braku mozliwości naprawy sprzetu, wtedy ci przysługuje wymiana na nowy towar lub zwrot gotówki. poczytaj dokładnie warunki gwarancji tam wszystko jest jasno napisane a co do wymiany to żaden producent nie wymieni ci sprzetu na nowy bez próby naprawy! !!

(Marus18) #5

ale chodzi o to ze w tym sklepie nic mi nie dali tylko malutka karteczke rachunku wpłaty ( te dwie kartki co jak sie pisze na jednej to na druka strone przebija) jedna dostałem ja jedna oni sobie wzieli. na tym jest tylko cena i model nagrywarki. Najlpesze jest to ze nawet nie jest napisne na tej kartce numer seryjny lub jakikolwiek inny numer mowicy ze to ta nagrywarka a nie inna. Mogłem rownie dobrze wziac inna nagrywarke pirmy NEC aby był tylko model ND-450A bodajze i tez by mi przyjeli ://///. Aha to jest dobre przed chwila do nich dzwonilem znowu powiedzili mi ze jak dostana nowa nagrywarke to do mnie zadzwonia, a najlepsze jest to ze nigdy im nie podawałem mojego numeru telefonu a koles powiedział "dziekuje i sie rozlaczyl " :roll:

(Tomasz Janikowski) #6

A możesz podać namiar tego sklepu? Nazwa, adres…

(Jbviuhvbvui) #7

Tak jak radzi Ci Sdar , dzwoń po poradę konsumentów 0 800 800 008 w dni robocze od 9:00 do 17:00 do Stowarzyszenie Konsumentów Polskich

Złączono Posta : 15.11.2006 (Sro) 18:50

Dobry pomysł, sklep będzie miał ciekawą antyreklamę w necie.

(system) #8

darek5325156 , a czasem w gwarancji nie pisze, że

“Naprawa może trwać do 14 dni roboczych; jeżeli nastąpi potrzeba wysłania uszkodzonego sprzętu do specjalistycznego serwisu bądź producenta, okres ten wydłuża się do 28 dni”?

Bo w gwarancji paru podzespołów, jakie mi siedzą w kompie, tak było na karcie gwarancyjnej.

(Azpr) #9

marus18 to jeśli nie masz karty gwarancyjnej to w zasadzie nawet w sądzie niewygrasz, bo z “paragonem” potwierdzasz tylko zakup sprzętu a nie oddanie go do serwisu, jak udowodnisz ze oddałeś im sprzęt?