Skoki pingu na wifi

Witam Was, czytałem sporo o tym problemie ale nic nie wyglądało podobnie jak mój, otóż:

Lubię czasem pograć w gry online, lol, cs itp. Ale mam problem z siecią, gdy moja mam używa laptopa (Compaq system win 8) zaczynam mieć skoki pingu nie są duże tzn. z 20-30 na 100-150 i po 2 sek wraca do normy, problem występuje średnio co 30 sek. Najdziwniejsze jest to że moja konfiguracja wygląda tak: Router - mój PC - Inny PC - wifi - laptop1 - Compaq. Problem zaczyna występować tylko gdy właśnie laptop z systemem win8 zostanie włączony, nawet nie musi być włączona przeglądarka, wystarczy połączenie z internetem.

Myślę że to może być jakaś funkcja w win8 którą należy wyłączyć.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że nie tylko przeglądarka korzysta z połączenia internetowego, prawda ? :slight_smile:

Automatyczne aktualizacje, antywirus, komunikatory, inne programy, które mają ustawioną aktualizację składników…

Możesz przejrzeć programy pod kątem korzystania z internetu (wyłączyć sprawdzanie aktualizacji, etc)…

Pamiętaj, że to może zająć trochę czasu :slight_smile:

Oczywiście że wiem, tyle że na komputerze nie ma absolutnie żadnych komunikatorów poza skype, ponieważ tylko do tego ma służyć tamten laptop. Na swoim także mam win8 a problem aktualizacji i pingów nie występuje.

W samej sieci LAN również odbywa się ruch sieciowy, działają między innymi protokoły DHCP, IGMP, NetBIOS, SMB itp. oraz rozgłoszenia. System Windows często też łączy się z serwerami Microsoftu. Jeśli twój router ma uruchomiony protokół routingu dynamicznego RIP, to on wysyła właśnie aktualizację tras co 30 sekund, jeśli skoki opóźnień faktycznie występuje dokładnie co 30 sekund, to można zacząć szukać w tym miejscu.

Rozumiem, że komputer, na którym grasz jest podłączony do routera przez kabel?

Tak

Komputer może po prostu łączyć się z serwerami i generować inny ruch. Uruchom Wiresharka na tym laptopie i przeanalizuj co się dzieje.

Pierwszy raz mam styczność z tym programem, czy mógłbyś mi powiedzieć jak włączyć analizę i skopiować wynik, aby go pokazać?

Wybierasz kartę sieciową, przez którą łączysz się z routerem, zaznaczasz ją i powyżej tej listy klikasz ikonkę z napisem Start. Czekasz chwil, aż program zbierze dane, klikasz ikonkę Stop (czwarta od lewej na pasku ikon) lub menu Capture>Stop. Następnie File>Save zapisujesz plik i wrzucasz na dowolny serwer.