Skokowy wzrost użycia procesora do 100%

Wiem ze taki topic już istnieje, jednak został zamknięty, i nie można go kontynuować.

Nie wiedziałem gdzie założyć topic, wiec założyłem tutaj… otuż sytuacja wygląda tak:

Co jakies 3-5 minut użycie procesora wskakuje mi na 100%, trwa to ok 30 sec-1 minuta i wraca do normalnego poziomu i tak w kólko.

Wczesniej miałem takie problemy ale mogł byc zaśmiecony, jednak był formatowany 2 dni temu, mam tylko zainstalowane podstawowe programy + antyvirus + pełne skanowanie.

Posiadam podkładkę chladzącą wieć temperatura procka nie może byc przyczyna.

Screen:

100prockavk2.th.png

Zauważyłem ze program który jest aktualnie używany co jakis czas zabiera 100% procesora, na screenie jest to opera ktora w normalnych warunkach zabiera 2%. Podobne przypadki z GG,WinAmp,Nero,Windows media player,azureus…

próbowałem wielu rzeczy które znalazłem na necie, jednak nic nie pomaga…

(nie mam wirusa, instalowałem system bez połączenia do internetu, nie mam neo, tylko kablowke)

Parametry laptopa:

111ql4.th.png

exceed ,

sprawdz tym:

http://download.sysinternals.com/Files/ … plorer.zip

i sprawdz na wykresach

sterowniki wszystkie zainstalowane?

latop nowy?

wczesniej tez tak sie dzialo?

Laptop ma ok roku, jednak ten problem zaczol mi sie ok miesiac temu.

Znajomi maja o wiele gorsze laptopy ktore maja nawet po 2 lata i nic takiego u nich sie nie dzieje.

Wczesniej dzialalo elegancko. Sterowniki zainstalowane takie same jak z czasow kiedy dzialal poprawnie.

Co do programu , musze chwile poczekac zeby spraqwdzic zuzycie procka, poniewaz skok zuzycia procka jest co pare minut

edit:

programik1nh2.th.jpg

programik22rg3.th.jpg

Moge pokazac identyczna sytuacje na innych programach, ale na azureusie i operze/firefoxie(nie ma roznicy) skok uzycia procesora jest czestszy

(nic innego nie robie w tle, tylko odpalona jest opera i everest, antywirus tylko na czuwaniu)

Witam kolego! Mamy ten sam problem :(:(:frowning: dosłownie identyczny i też nie wiem co jest grane:( nikt do tej pory na forum mi nie pomógł:(tylko u mnie problem ten występuje, tylko wtedy gdy oglądam coś na youtube,bądź jakieś inne filmiki,ale też pojawia się jak w MediaPlayer coś oglądam:(

mam 28 procesów odpalonych, z aktywnych programów jedynie Operę

normalne użycie procka:

normalnierm5.th.jpg

zwiększone:

zaduzokv6.th.jpg

5 minut poźniej: godzina w prawym dolnym rogu

po5minutacheo0.th.jpg

i tak po koleinych 5 minutach…

edit polskie znaki…

Opera tak ma, to normalne. Może nie żre tyle ramu co FF, ale za to pożera procesor.

Ja tylko pokazuje na przykladzie opery, ze wszystkim tak mam, opery aktualnie używam i mogę pokazać skoki użycia procka.

To samo powtarza się na azureusie,allplayerze,media player,winamp, rożnych grach… wyżej screen z parametrów mojego laptopa,

gdy nie mialem problemu z skokiem użycia procka, gralem spokojnie w heroes V na max detalach bez jednego zaciecia.

Teraz w heroes 3 mnie przycina, co jakieś 5 minut =/

heroes 3 powinno teraz dzialać na komurki a mi tnie na laptopie oO (przenośnia :D)

edit polskie znaki :smiley:

exceed , Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd).

Zastosuj się proszę do tej zasady i korzystając z opcji zmien.gif

W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

exceed , sprawdz w process explorer czy jak masz te wysokie zuzycia procka to DPC tez jest wysokie?

poczytaj to:

http://forum.sysinternals.com/forum_pos … D=837&PN=5

http://support.microsoft.com/kb/834631

sprawdz czy to pomoze

albo to:

Ktoś zasugerował odinstalowanie Opery.

Zainstalowalem w jej miejsce FireFoxa.

Skok użycia procesora tym razem wystąpił na Nod32(antyvirus)

antywir100ef6.th.png

na screenie widac proces ekrn.exe, w programie w tle tego procesu niewidać, gdyż wyłączyłem go w procesach w tym programie

oba procesy ekrn i egui to procesy NOD32

Po chwili ta sama tytuacja na czyms innym

(te same procesy mam odpalone, tzn NOD32 i azureus

azureusmx1.th.jpg

…ja mam ten sam problem, dołączam screena, może on więcej coś Wam powie. Pozdrawiam

3e05f75e74888ce6m.jpg

Ja mam identycznie juz nie mogę tego wytrzymać. :cry: Znalazłeś może rozwiązanie problemu??

Ja też ale jak zużycie procesora zwiększa sie do 100% lub około to strasznie komp mi się tnie :frowning:

Ja miałem takie coś, tylko, że do 100 % skakało w 3 sekundy, w czwartej niemalże do zera, a problem wystąpił po zainstalowaniu sterownika do o ile mnie pamięć nie myli kary graficznej. Musiałem poszukać zamiennika.

Ja mam GeForce 7

I jeszcze grafika szwankuje nie moge grać w żadne gry kicha :frowning: