Skomplikowana sieć ? Jak to zrobić ? czy da sie zrobić?

Witam poniżej przedstawiam schemat co i jak ma wyglądać

beztytuuef1.th.jpg

w skrócie chciałbym aby komp 1 był zawsze włączony z jego gniazda LAN wychodził zwykły kabel (nie cross) do ROUTERA bezprzewodowego, który bezprzewodowo łączył by laptopa oraz komputer stacjonarny.

w kompie 1 jest karta ralinka przyjmująca sygnał z anteny następnie szło by to do routera ( prosze doradzić jakiś dobry do 100zł) , Laptop odbierałby sygnał za pomocą wbudowanego Wi-Fi, natomiast 2 komputer stacjonarny posiada kartę d- linka bezprzewodową rózniwż wi-fi 520+

odległość laptopa od routera ok 70 M brak przeszkód (jedynie linie wysokiego napięcia), 2 komputer jest za ścianą komputera 1

Czy da sie takie coś zrobić ??

albo czy można coś dac przed komputerem 1 tzn z anteny do czegoś posiadającego wejście na skrętkę tak aby to coś było tez bezprzewodowe

z góry dziękuje z odpowiedzi

Kabel zakończony skrętką pomiedzy stacjonarnym a radiowym internetem co on dokładnie robi w twojej sieci ?

eh… pomyłka taki okrągły wtyk :smiley: :stuck_out_tongue: pozłacany :smiley:

nie potrzebujesz routera, wystarczy accesspoint np tp-link

a ściany?

dość duża asymetria, ale da się zrobić.

natomiast na laptopie nie liczyłbym na jakieś oszałamiające transfery, tzn wątpię, żeby na wbudowanych antenach laptopa i standardowej antenie w AP link zestawił się na pełne 54Mbps.

pomyśl, czy nie lepiej będzie dorzucić jakiś switch przed AP (30zł) i do komputera za ścianą posłać internet kablem, a do tego AP domontować jakąś antenę panelową (60zł) i wystawić ją za okno.

można, ale wtedy byś potrzebował routera do odbierania sygnału od dostawcy internetowego i accesspointa do przesyłania go dalej.

RP-SMA :slight_smile:

no to ten access piont byłby przy oknie laptop też :smiley:

chodzi mi o to żeby otwierały sie stronki i żeby gg działało to wszystko

chodzi mi o jak najtańszy koszt

Złączono Posta : 11.11.2007 (Nie) 13:05

a pytanie brzmi czy z kompa 1 da sie podpiąc tego accesa w taki sposob jak narysowałem ?? jakiego kabla tam użyc ??

no to najtaniej będzie tak jak narysowałeś.

AP do komputera teoretycznie podłącza się kablem krosowanym, natomiast większość urządzeń (np powyższy tp-link) ma teraz możliwość autonegocjacji, więc wszystko jedno czy podłączysz go prostym, czy krosowanym utp.

ok wielkie dzięki