Skomplikowana sprawa z dwoma dyskami

Witam.

Zakupiłem nowy dysk Seagate 160 GB i podłączyłem jako drugi (drugi dysk to Seagate 40 GB). I teraz mam kilka pytań do znawców. Nowy dysk ustawiłem na SLAVE, natomiast stary na MASTER. Czy to dobre ustawienia?? Niby należy coś ustawić w BIOSie, jednak uruchomiłem komputer i dysk normalnie działa, sformatowałem go i tyle, pytanie czy jednak trzeba się bawić w ustawieniach w BIOSie?? Kolejny problem jest taki, że chcę przenieś wszystko ze starego dysku (40GB) na nowy, a następnie odłączyć stary dysk. Czy trzeba będzie wtedy znów coś przestawiać z MASTER, SLAVE czy w BIOSie?? Proszę o pomoc, bo jestem w tym temacie mało obeznany.

W BIOSie nic już nie musisz ustawiać.

Proponuje teraz przestawić zworkę w nowym dysku na MASTER zainstalować na nim system i dopiero przerzucić dane ze starego dysku.

Chciałbym jednak przenieś wszystko dzięki programowi Acronis True Image, bo nie chcę się bawić w instalacje windowsa, po prostu będę miał kopie starego dysku na nowym. I tu pojawia się problem. Zgram dane na nowy dysk i co dalej, chciałbym tam mieć dwie partycje. Proszę o pomoc.

No to utwórz sobie najpierw dwie partycje , i na tą drugą partycje powrzucaj sobie dane a na tej pierwszej zainstaluj obraz partycji systemowej , w czym Ty takie wielkie cały czas problemy widzisz? :wink:

Hmm a na nowym przestawić na MASTER mimo wszystko?? Czyli miałbym na dwóch dyskach na MASTER.

Przestawisz sobie na master na końcu jak wszystko po kopiujesz i system zainstalujesz.

Ok, dziękuję za odpowiedzi.

Nie ma różnicy czy coś jest master czy slave jeśli nie masz drugiego urządzenia pod tym samym kablem ;p